Menu

Butla roczniaka – eko zabawka edukacyjna – zręcznościowa – 22 zł

2 listopada 2015 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, wyroby eko, zabawki dla niemowląt, zabawki dla roczniaków, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Butla roczniaka – eko zabawka edukacyjna – zręcznościowa – 22 zł

Butla Roczniaka ręcznie wykonana zabawka edukacyjna dla rocznych dzieci i starszych niemowląt – 22 zł

Butla roczniaka komplet

Butla roczniaka komplet

Butla roczniaka - bok 1

Butla roczniaka – bok 1

Butla roczniaka - patyczki i piłeczki

Butla roczniaka – patyczki i piłeczki

 

 Butla Roczniaka rozwija ciekawość motoryczną, sensoryczną i percepcyjną rocznych dzieci i starszych niemowląt. Pozwala na kreatywną zabawę, która rozwija umiejętności: chwytania, celowania, manipulowania dużymi i małymi przedmiotami, rzucania, wrzucania, wsuwania, przesuwania, ciągnięcia, zakręcania i odkręcania, sięgania po przedmiot, wydobywania przedmiotu z ukrycia, rozróżniania duże a małe, rozróżniania podstawowych kształtów oraz planowania i celowości ruchów. Zabawka staje się również niezwykle pomocna w pobudzaniu pomysłowości rocznego dziecka i starszych niemowląt. Dzieci w tym wieku zainteresowane są przede wszystkim tym, co znajdują w domu, wśród najprostszych przedmiotów gospodarstwa domowego. Fascynujące stają się więc łyżki, miski, garnki, a przede wszystkim różnorakie plastikowe butle po wodzie i napojach. Pomysłodawcami Butli Roczniaka były oczywiście nasze dzieci, które w tym przedziale wiekowym z prawdziwą pasją bawiły się wszystkim tym, co było używane w codziennym życiu domu. Najwięcej zabawy było zawsze z butlami i butelkami, które można było gnieść, obijać łyżką, do środka wrzucano najróżniejsze przedmioty, aby za chwilę wytrzepać je stukaniem na podłogę, a na koniec butlą można było dość efektownie rzucać. Połączyliśmy wszystkie obserwacje co do zabawy roczniaków i starszych niemowląt i stworzyliśmy Butlę Roczniaka uniwersalną – wielozadaniową i jakże ciekawą! Butla roczniaka zaliczana jest do formy eko – RECYKLING pracowni FolkSmolk. Użyliśmy dużej butli po wodzie źródlanej, tkanin oraz przeróżnych kolorowych i błyszczących materiałów recyklingowych – niezwykle interesujących dla malutkich dzieci. Dobieramy kolory materiałów w taki sposób, aby pobudzały percepcję wzrokową dziecka, a nierówne i kolorowe szwy przyciągają uwagę malucha w dostrzeganiu szczegółów. Kolorystyka i wykonanie zabawki, są bezpośrednio związane z możliwościami wzrokowymi dzieci w tym wieku oraz rozwijaniem ich percepcji wzrokowej . Aby zachować najwyższe bezpieczeństwo materiałów (np. folii), użyliśmy głównie materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością – dają pewność jakości i bezpieczeństwa. Starsze niemowlęta i roczne dzieci nadal biorą większość przedmiotów do ust i próbują wszystko smakiem, dlatego zadbaliśmy o bezpieczeństwo materiałów oraz odpowiednią wielkość zabawek (oczywiście nie zwalnia to opiekuna z obowiązku pilnowania pociechy – nawet najbezpieczniejszym przedmiotem, energiczne i pomysłowe dziecko może sobie zrobić krzywdę). Butla roczniaka składa się z wielofunkcyjnej, przejrzystej butli oraz oddzielnych zabawek – piłeczek i patyczków.

Butla posiada różnej wielkości otwory, rączkę do trzymania i przenoszenia, udekorowaną nakrętkę oraz kokardki na sznurkach. Każdy  z tych elementów ma zadanie edukacyjne, wizualne oraz manualne. Otwory obszyte są kolorowymi, przyciągającymi wzrok materiałami, a kontrastowe szwy zmuszają dziecko do zwrócenia uwagi na szczegóły. Każda z wnęk ma swoje zadanie: czerwone umieszczone wysoko, służą do wrzucania piłek oraz wkładania rączek i sięgania po zabawki, dolna czerwona wnęka służy do odbierania rączką wrzucanych zabawek, małe żółte otworki służą natomiast do wrzucania patyczków. Dziecko musi doświadczalnie sprawdzić i nauczyć się, jaką zabawkę może przez konkretny otwór wrzucić, oraz które wnęki nadają się do wepchnięcia rączki i  wyjęcia zabawki. Srebrne kokardki na sznurkach, służą do ćwiczenia przeciągania, chwytania i manualności szczegółowej. Niebieska rączka jest głównym elementem do trzymania butki i manipulowania nią. Udekorowana na srebrno nakrętka natomiast,  jest elementem pozwalającym na ćwiczenia zakręcania, odkręcania i zakładania.

Dołączone do butli zabawkipiłeczki i patyczki, wykonane są z kolorowych, lekko szeleszczących materiałów recyklingowych. Przez lata pracy z dziećmi, na każdym kroku przekonywaliśmy się, że szeleszczące – bezpieczne folie i „sreberka”, są dużo bardziej interesujące i kreatywne dla dzieci, niż wyszukane zabawki. Używamy wyłącznie folii przeznaczonych do kontaktu z żywnością – jest najbezpieczniejsza do zabaw dziecięcych. Kolory zabawek uzależnione są od posiadanych przez nas materiałów – kolory zabawek pokazane na zdjęciach są przykładem. Realizując zamówienie, konsultujemy się z odbiorcą, co do możliwości koloru zabawek. Wszystkie zabawki są lekko elastyczne i kolorowe. Piłeczki odpowiadają na potrzebę roczniaków i starszych niemowląt w zakresie wrzucania i rzucania piłeczki, a patyczki służą do celowania i przepychania. Roczne dzieci oraz starsze niemowlęta mają najlepszą zabawę podczas ćwiczenia właśnie tych umiejętności.

Zabawka jest wykonywana każdorazowo przy każdym zakupie – zamówieniu. Czas realizacji zamówienia: 3 – 5 dni.

CENA: 22 ZŁ + przesyłka 12 ZŁ w Polsce

 

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

UWAGA!!! NIGDY NIE POZOSTAWIAJ  DZIECKA  Z JAKĄKOLWIEK ZABAWKĄ SAM NA SAM. NAWET NAJBEZPIECZNIEJSZA ZABAWKA MUSI BYĆ KONTROLOWANA I UŻYWANA PRZEZ DZIECKO POD OPIEKĄ DOROSŁEGO!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *