Menu

Eko – mata drewniana „Słońce” – 270 zł

11 kwietnia 2015 - drewno, dywan z drewna, maty drewniane FolkSmolk, wyroby eko
Eko – mata drewniana „Słońce” – 270 zł

Eko-mata drewniana „Słońce” 270 zł 

 

Mata drewniana słońce

Mata drewniana słońce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

mata drewniana słońce

mata drewniana słońce

Eko – mata drewniana „Słońce” została zainspirowana pierwszymi wiosennymi kwiatami oraz wiosennym słońcem. Po jesieni i zimie, każdy z utęsknieniem czeka na pierwsze ciepłe promienie słoneczne oraz pierwsze kolory kwiatów. Utrwaliliśmy radość z upragnionych wiosennych nowości w kolorach i ornamencie malarstwa na macie. Wizerunek niesie ze sobą radość koloru i ciepło słońca. Zamierzonym zadaniem wizerunku jest wizualne nasłonecznienie domu każdego pochmurnego i zimnego dnia, a w porze wiosny i lata, podtrzymanie radości z ciepłych dni. Dodatkowego efektu radości nadają kolorowe brzegi maty ułożone w figlarny nieregularny wzór.

Wymiary: 106 cm x 58 cm x 1 cm

 Drewienka eko-maty „Słońce” zostały ułożone nierówno, tworząc formę grzebienia (FolkSmolk produkuje również maty o równym – prostokątnym ułożeniu drewienek). Nierówne – grzebieniowe ułożenie deseczek nadaje macie wesołego i lekkiego charakteru wiosennej lekkości. Wyrób zaliczany jest do produktów z kategorii eko – sztuki użytkowej. Kierując się użytecznością produktu, mata jest trwała i solidnie wykonana. Kierując się natomiast formą estetyczną, mata zachowuje wszystkie uroki drewna, wyróżnia sęki i wykorzystuje naturalne nierówności deseczek. Malarstwo jest dostosowane do naturalnego układu desenia drewna.

Mata wykonana z drewna świerkowego, ręcznie malowana. Wszystkie materiały użyte do wyrobu maty są naturalne,  i bezpieczne. Podstawą są świerkowe deseczki, które połączono oryginalną, mocną i bardzo odporną taśmą wojskową. Łączenia wykonano za pomocą małych wkrętów. Taki typ łączenia deseczek pozwala na zwinięcie i rozwinięcie maty. Nie użyto tu kleju, ani żadnych innych niebezpiecznych materiałów chemicznych. Malarstwo wykonane na macie jest wyjątkowe i niepowtarzalne – powtórzenie wzoru zawsze będzie miało indywidualne cechy. Do stworzenia malarstwa użyto wyłącznie bezpiecznych farb (farby do tkanin dopuszczone do kontaktu z ciałem) oraz bezpiecznego lakieru (lakier akrylowy dopuszczony do malowania zabawek dziecięcych). Najważniejszymi cechami maty drewnianej FolkSmolk są: odporność, niezwykła łatwość utrzymania w czystości, estetyka i dekoracyjność oraz możliwość zwinięcia w formę rulonu. W całości mata jest ręcznie wykonywana i jest sprzedawana w edycji limitowanej. Mata jest produktem wyjątkowym poprzez użycie drewna i użycie bezpiecznych materiałów oraz wykonanie oryginalnego i niepowtarzalnego ornamentu. Może być bezpiecznie używana przez dzieci oraz alergików.

Materiały: deseczki świerkowe, mocna taśma wojskowa, małe wkręty, farby do tkanin (dopuszczone do kontaktu z ciałem), lakier wodny akrylowy (dopuszczony do malowania zabawek dziecięcych). Przy tworzeniu maty zadbaliśmy o środowisko, używając gotowych deseczek, nie marnując resztek i szanując ten naturalny materiał. Mata jest ręcznie wykonywana.
Produkt jest wykonywany każdorazowo przy zakupie – zakup jest więc zleceniem wykonania maty. Czas realizacji zamówienia: 14 dni roboczych.

PRZEZNACZENIE:

MATA PODŁOGOWA – „DYWAN Z DREWNA”. Eko-mata może być rozkładana na podłodze jako trwały, ciepły i wyjątkowo ozdobny dywan z drewna. Ogromną zaletą maty jest prosta forma rozłożenia i złożenia – mata może być zwinięta w formę rulonu. Kolejnym atutem jest niezwykle łatwe utrzymanie w czystości. Drewniany dywanik wystarczy zamieść, aby pozbyć się wszystkich śmieci. Mata może być zmywana, pastowana lub nabłyszczana, dzięki czemu utrzymanie czystości jest szybkie i proste, a dekoracyjność wzoru zawsze przyciąga wzrok i cieszy oko.

MATA NA STÓŁ – „OBRUS Z DREWNA”. Eko-mata może być rozkładana na stole, jako niezwykły, trwały i bardzo dekoracyjny obrus. Może być zmywana i pielęgnowana jak każdy drewniany blat. Różnicą jest dekoracyjność maty i wysoka estetyka produktu.

MATA ŚCIENNA – „OBRAZ Z DREWNA”. Ekomata może być zawieszona na ścianie, jako oryginalny drewniany obraz. Mata może być umieszczona w różne strony – wg uznania nabywcy – nie ma umownych stron wzoru na macie. Nabywca umieszcza wizerunek w takim kierunku, jaki dla niego jest najciekawszy.

Czym jest edycja limitowana w serwisie FolkSmolk?

Edycja limitowana oznacza, że każdy wzór został ręcznie wykonany, a ilość wzorów w danym momencie czasowym jest ograniczona. Każda mata wraz z jej wzorem może zostać skopiowana i wykonana na zamówienie klienta. Każde zamówienie maty, poprzez całkowicie ręczne wykonanie sprawia, że wszystkie maty posiadają charakter indywidualny, pomimo powtarzalności wzoru.

Produkt jest wykonywany każdorazowo przy zakupie – zakup jest więc zleceniem wykonania maty. Czas realizacji zamówienia: 14 dni roboczych.

Matę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt -można negocjować cenę, poprzez zmianę wielkości maty lub uproszczenie wzoru malarskiego . Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

Cena: 270 zł + 15 zł przesyłka w Polsce