Menu

Eko – mata drewniana „Szachownica” – 195 zł

12 kwietnia 2015 - drewno, dywan z drewna, maty drewniane FolkSmolk, wyroby eko
Eko – mata drewniana „Szachownica” – 195 zł

Eko – mata drewniana „Szachownica” – 195 zł 

Mata drewniana szachownica

Mata drewniana szachownica

Mata drewniana szachownica jako obrus i dywan

Mata drewniana szachownica jako obrus i dywan

 

 

Eko-mata drewniana „Szachownica”. Szachownica lub kratownica to efektowny, dekoracyjny wzór, ale również ciekawość, zagadka i tajemniczy klimat. Szczególne znaczenie czerni i bieli w kratownicy nadaje macie powagi, a z drugiej strony figlarności i kociej zabawy.

Wymiary: 106 cm x58 cm x 1 cm

 Drewienka eko-maty „Szachownica” zostały ułożone nierówno, tworząc formę grzebienia (FolkSmolk produkuje również maty o równym – prostokątnym ułożeniu drewienek). Nierówne – grzebieniowe ułożenie deseczek nadaje macie lekkiego ale też i tajemniczego charakteru kociej zabawy. Wyrób zaliczany jest do produktów z kategorii eko – sztuki użytkowej. Kierując się użytecznością produktu, mata jest trwała i solidnie wykonana. Kierując się natomiast formą estetyczną, mata zachowuje wszystkie uroki drewna, wyróżnia sęki i wykorzystuje naturalne nierówności deseczek. Malarstwo jest dostosowane do naturalnego układu desenia drewna.

EKO-mata drewniana wykonana z drewna świerkowego, ręcznie malowana. Wszystkie materiały użyte do wyrobu maty są naturalne, ekologiczne i bezpieczne. Podstawą są świerkowe deseczki, które połączone są oryginalną, mocną i bardzo odporną taśmą wojskową. Łączenia wykonano za pomocą wkrętów. Taki typ łączenia deseczek pozwala na zwinięcie i rozwinięcie maty. Nie użyto tu kleju, ani żadnych innych niebezpiecznych materiałów chemicznych. Malarstwo wykonane na macie jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Do stworzenia malarstwa użyto wyłącznie bezpiecznych farb (farby do tkanin dopuszczone do kontaktu z ciałem) oraz bezpiecznego lakieru (lakier akrylowy dopuszczony do malowania zabawek dziecięcych). Najważniejszymi cechami eko-maty drewnianej FolkSmolk są: odporność, niezwykła łatwość utrzymania w czystości, estetyka i dekoracyjność oraz możliwość zwinięcia w formę rulonu. W całości mata została ręcznie wykonana i jest sprzedawana w edycji limitowanej. Eko-mata jest produktem wyjątkowym poprzez użycie drewna, użycie bezpiecznych materiałów oraz wykonanie oryginalnego i niepowtarzalnego ornamentu. Może być bezpiecznie używana przez dzieci oraz alergików.

PRZEZNACZENIE:

MATA PODŁOGOWA – „DYWAN Z DREWNA”. Eko-mata może być rozkładana na podłodze jako bardzo trwały i wyjątkowo ozdobny dywan z drewna. Ogromną zaletą maty jest prosta forma rozłożenia i złożenia – mata może być zwinięta w formę rulonu. Kolejnym atutem jest niezwykle łatwe utrzymanie w czystości. Drewniany dywanik wystarczy zamieść, aby pozbyć się wszystkich śmieci. Mata może być zmywana, pastowana lub nabłyszczana, dzięki czemu utrzymanie czystości jest szybkie i proste, a dekoracyjność wzoru zawsze przyciąga wzrok i cieszy oko.

MATA NA STÓŁ – „OBRUS Z DREWNA”. Eko-mata może być rozkładana na stole, jako niezwykle trwały i bardzo dekoracyjny obrus. Może być zmywana i pielęgnowana jak każdy drewniany blat. Różnicą jest dekoracyjność maty i wysoka estetyka produktu.

MATA ŚCIENNA – „OBRAZ Z DREWNA”. Ekomata może być zawieszona na ścianie, jako oryginalny drewniany obraz. Mata może być umieszczona w różne strony – wg uznania nabywcy – nie ma umownych stron wzoru na macie. Nabywca umieszcza wizerunek w takim kierunku, jaki dla niego jest najciekawszy.

Czym jest edycja limitowana w serwisie FolkSmolk?

Edycja limitowana oznacza, że każdy wzór został ręcznie wykonany, a ilość wzorów w danym momencie czasowym jest ograniczona. Każda mata wraz z jej wzorem może zostać skopiowana i wykonana na specjalne zamówienie klienta, jeśli w danym momencie wzór jest niedostępny. Ręczne wykonanie produktu sprawia, że wszystkie maty posiadają charakter indywidualny, pomimo powtarzalności wzoru.

Realizacja zamówienia: 6 – 9 dni

Matę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt –można negocjować cenę. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

Cena: 195 zł + 15 zł przesyłka w Polsce