Menu

Eko – mata drewniana „Dzwonek” – 250 zł

11 kwietnia 2015 - drewno, dywan z drewna, maty drewniane FolkSmolk, wyroby eko
Eko – mata drewniana „Dzwonek” –  250 zł

Eko-mata drewniana „Dzwonek” –  250 zł 

Eko-mata drewniana "Dzwonek"

Eko-mata drewniana „Dzwonek”

Eko-mata drewniana „Dzwonek” została zainspirowana popularnymi kwiatami łąkowymi „dzwonkami”. Motyw ten był dla nas zawsze ciekawą propozycją ornamentu. Bardzo osobiste podejście do motywu przewodniego, zagwarantowało niezwykle dokładne i pracochłonne wykonanie malarstwa. Wizerunek niesie ze sobą ciepło letnich dni i piękno koloru polnych kwiatów.

Wymiary: 101 cm x53 cm x 1 cm

Wszystkie drewienka eko-maty „Dzwonek” zostały ułożone równo, tworząc formę prostokąta (FolkSmolk produkuje również maty o nierównym – grzebieniowym ułożeniu drewienek). Wyrób zaliczany jest do produktów z kategorii eko – sztuki użytkowej. Kierując się użytecznością produktu, mata jest trwała i solidnie wykonana. Kierując się natomiast formą estetyczną, mata zachowuje wszystkie uroki drewna, wyróżnia sęki i wykorzystuje naturalne nierówności deseczek. Malarstwo jest dostosowane do naturalnego układu desenia drewna.

EKO-mata drewniana wykonana z drewna świerkowego, ręcznie malowana. Wszystkie materiały użyte do wyrobu eko-maty są naturalne, ekologiczne i bezpieczne. Podstawą są świerkowe deseczki, które połączone są oryginalną, mocną i bardzo odporną taśmą wojskową. Łączenia wykonano za pomocą wkrętów. Taki typ łączenia deseczek pozwala na zwinięcie i rozwinięcie maty. Nie użyto tu kleju, ani żadnych innych niebezpiecznych materiałów chemicznych. Malarstwo wykonane na eko-macie jest wyjątkowe i niepowtarzalne – powtórzenie wzoru zawsze będzie miało indywidualne cechy. Do stworzenia malarstwa użyto wyłącznie bezpiecznych farb (farby do tkanin dopuszczone do kontaktu z ciałem) oraz bezpiecznego lakieru (lakier akrylowy dopuszczony do malowania zabawek dziecięcych). Najważniejszymi cechami eko-maty drewnianej FolkSmolk są: odporność, niezwykła łatwość utrzymania w czystości, estetyka i dekoracyjność oraz możliwość zwinięcia w formę rulonu. W całości mata została ręcznie wykonana i jest sprzedawana w edycji limitowanej. Eko-mata jest produktem wyjątkowym poprzez użycie drewna, użycie bezpiecznych materiałów oraz wykonanie oryginalnego i niepowtarzalnego ornamentu. Może być bezpiecznie używana przez dzieci oraz alergików.

PRZEZNACZENIE:

MATA PODŁOGOWA – „DYWAN Z DREWNA”. Mata może być rozkładana na podłodze jako bardzo trwały, ciepły i wyjątkowo ozdobny dywan z drewna. Ogromną zaletą maty jest prosta forma rozłożenia i złożenia – mata może być zwinięta w formę rulonu. Kolejnym atutem jest niezwykle łatwe utrzymanie w czystości. Drewniany dywanik wystarczy zamieść, aby pozbyć się wszystkich śmieci. Mata może być zmywana, pastowana lub nabłyszczana, dzięki czemu utrzymanie czystości jest szybkie i proste, a dekoracyjność wzoru zawsze przyciąga wzrok i cieszy oko.

MATA NA STÓŁ – „OBRUS Z DREWNA”. Mata może być rozkładana na stole, jako niezwykle trwały i bardzo dekoracyjny obrus. Może być zmywana i pielęgnowana jak każdy drewniany blat. Różnicą jest dekoracyjność maty i wysoka estetyka produktu.

MATA ŚCIENNA – „OBRAZ Z DREWNA”. Mata może być zawieszona na ścianie, jako oryginalny drewniany obraz. Mata może być umieszczona w różne strony – wg uznania nabywcy – nie ma umownych stron wzoru na macie. Nabywca umieszcza wizerunek w takim kierunku, jaki dla niego jest najciekawszy.

Czym jest edycja limitowana w serwisie FolkSmolk?

Edycja limitowana oznacza, że każdy wzór został ręcznie wykonany, a ilość wzorów w danym momencie czasowym jest ograniczona. Każda mata wraz z jej wzorem może zostać skopiowana i wykonana na specjalne zamówienie klienta. Ręczne wykonanie produktu sprawia, że wszystkie maty posiadają charakter indywidualny, pomimo powtarzalności wzoru.

Produkt gotowy. Realizacja zakupu: 6 – 9 dni roboczych

Matę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt -można negocjować cenę. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

Cena: 250 zł + 15 zł przesyłka w Polsce