Menu

Paczka zapachowa – eko zabawka – 33 zł

30 maja 2015 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, wyroby eko, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, zabawki dla niemowląt, zabawki dla noworodka, zabawki dla roczniaków
Paczka zapachowa – eko zabawka  – 33 zł

Paczka zapachowa – ręcznie wykonana eko zabawka dla niemowląt, roczniaka, dwulatka i trzylatka  33 zł

Paczka zapachowa FolkSmolk

Paczka zapachowa FolkSmolk

Paczka niemowlaczka - saszetka i chusteczki

Paczka niemowlaczka – saszetka i chusteczki

 

Paczka niemowlaczka - saszetka

Paczka niemowlaczka – saszetka

Paczka niemowlaczka - saszetka i chusteczki

Paczka niemowlaczka – saszetka i chusteczki

Paczka zapachowa FolkSmolk razem

Paczka zapachowa FolkSmolk razem

Paczka zapachowa jest zabawką edukacyjną i sensoryczną dla noworodków, niemowląt i małych dzieci. Noworodki mogą każdą część zabawki oglądać jako kolorowe formy kontrastowe oraz zapoznają się ziołowymi – przyjemnymi zapachami, niemowlęta mogą zabawkę obserwować, dotykać i miąć – uwalniając zapachy, a małe dzieci uwielbiają upychać kolorowe chusteczki do saszetki, wyjmować je oraz cieszyć się pięknymi, uspokajającymi zapachami. Inspiracją zabawki były oczywiście nasze dzieci, które w tym wieku z największą pasją zajmowały się wyjmowaniem chusteczek z opakowań, zakupów z toreb itp. Paczka zapachowa jest udoskonaleniem wcześniejszej zabawki – „Paczki niemowlaczka” – dodaliśmy zapachy i dostosowaliśmy materiały do szerszego grona dzieci. Takie rozwiązania podpowiedziały nam nasze dzieci, które swoją spontaniczną zabawą pokazały najlepsze dla nich rozwiązania edukacyjnych zabawek sensorycznych.

 Podstawą Paczki zapachowej, jest materiałowa saszetka z szeleszczącym wkładem, w której znajduje się kolorowo obszyty otwór oraz intensywny zapach suszu naturalnej mięty. Do saszetki dołączone są kolorowe, błyszczące i szeleszczące chusteczki – jedna ma zapach melisy, a druga lawendy. Wszystkie zioła pochodzą z naszych domowych letnich zapasów. Każdy element zestawu może być oddzielną zabawką dla dziecka. Każdy element bowiem szeleszczy, każdy można zmiąć, posiada również części błyszczące – tak interesujące dla małych i każdy z nich pięknie pachnie. Dobieramy kolory materiałów w taki sposób, aby pobudzały percepcję wzrokową dziecka, a nierówne i kolorowe szwy przyciągają uwagę malucha w dostrzeganiu szczegółów. Kolorystyka i wykonanie zabawki, są bezpośrednio związane z możliwościami wzrokowymi małych dzieci oraz rozwijaniem percepcji wzrokowej dziecka. Saszetka wraz z chusteczkami zachęcają szeleszczeniem oraz zapachem do mięcia – dziecko ćwiczy chwytanie i ściskanie (im więcej ściskamy tym bardziej intensywny jest zapach), kolorowe i nierówne szwy zachęcają do uważnego spostrzegania – dziecko ćwiczy percepcję wzrokową, wyjmowanie z saszetki rogów chusteczek pozwala ćwiczyć precyzyjny chwyt szczypcowy oraz celowość podejmowanych działań. Jedna z zabaw polega na wkładaniu przez opiekuna chusteczek do saszetki (pozostawiając rożek materiału do wyjęcia), a maluch chwyta chusteczkę i wyjmuje ją. Należy zabawę powtarzać, i zachęcać dziecko do wyjmowania chusteczek. Starsze dziecko chętnie samo upycha chusteczki i z zapałem je wyjmuje. Paczka zapachowa służy ćwiczeniu zarówno umiejętności manualnych (precyzyjne chwytanie, ściskanie, mięcie, potrząsanie, wyginanie…), wzrokowych (spostrzeganie, dostrzeganie szczegółów, dokładne oglądanie), słuchowych (szeleszczenie, mięcie, potrząsanie, stukanie) oraz zmysłu węchu (naturalne zioła z naszego ogrodu – mięta, melisa i lawenda).
W skład zabawki wchodzą: materiałowo – szeleszcząca saszetka z zapachem mięty, 2 kolorowe, szeleszczące i błyszczące chusteczki- jedna z zapachem melisy, druga z zapachem lawendy.
Materiały: kolorowe tkaniny, materiały szeleszczące i błyszczące, naturalne zioła z naszych domowych zapasów.
Wyrób jest wykonany całkowicie ręcznie.
Wyrób jest wykonywany każdorazowo przy zakupie. Zakup jest więc zamówieniem. Realizacja zamówienia trwa do 3 – 5 dni.

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

Cena: 33 zł + 6 zł przesyłka w Polsce 

UWAGA!!! NIGDY NIE POZOSTAWIAJ  DZIECKA  Z JAKĄKOLWIEK ZABAWKĄ SAM NA SAM. NAWET NAJBEZPIECZNIEJSZA ZABAWKA MUSI BYĆ KONTROLOWANA I UŻYWANA PRZEZ DZIECKO POD OPIEKĄ DOROSŁEGO!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *