Menu

Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe – od noworodka do czterolatka – 39 zł

8 maja 2017 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Pomoce edukacyjne dla dzieci słabowidzących i niedowidzących, Świat dotyku, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, wyroby eko, zabawki dla czterolatka, zabawki dla dwulatka, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, zabawki dla niemowląt, zabawki dla noworodka, zabawki dla roczniaków, zabawki dla trzylatka, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe – od noworodka do czterolatka – 39 zł

Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe – ręcznie wykonana zabawka edukacyjna dla: noworodka, niemowlaka, roczniaka, dwulatka, trzylatka i czterolatka – 39 zł 

rzutki - kształty geometryczne, sensorki zapachowe - strona kolorowa i

rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe – strona kolorowa i

Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe, to ręcznie wykonana zabawka edukacyjna dla szerokiego przedziału wiekowego dzieci: noworodka, niemowlaka, roczniaka, dwulatka, trzylatka i czterolatka. Zestaw rzutek składa się z 3 podstawowych – przestrzennych kształtów geometrycznych: koła, kwadratu i trójkąta. Wszystkie kształty mają kolory specjalnie i odpowiednio dobrane do percepcji wzrokowej najmłodszych dzieci. Kolory są wyraźne i kontrastujące, a jedna ze stron kształtu jest błyszcząca i odblaskująca – najmłodsze dzieci zwracają uwagę i analizują przede wszystkim elementy błyszczące i kontrastujące kolorystycznie. Wszystkie kształty są sensorkami – szeleszczą przy dotykaniu, naciskaniu i mięciu, a kiedy dziecko potrząsa nimi – grzechoczą – każda rzutka grzechocze inaczej, co pobudza dziecko do słuchania i analizy słuchowej. Rzutki oddziałują również na zmysł węchu dzieci – każda z nich posiada pachnące wypełnienie ziołowe – zapachy: lawenda, mięta i melisa (zioła pochodzą z naszych ogrodowych upraw – sami je pielęgnujemy, zbieramy, suszymy i przechowujemy). Rzutki pachną, a zapach jest mocniejszy po każdym zmięciu, naciśnięciu i potrząśnięciu zabawki.

rzutki - kształty geometryczne, sensorki zapachowe - zapachy

rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe – zapachy

Rzutki- kształty geometryczne, są zabawką edukacyjną już dla najmłodszych dzieciod pierwszych dni życia! Początkowo, rzutki należy przywiesić w polu widzenia noworodka, kilkadziesiąt cm od jego twarzy. Noworodki mają słaby – rozwijający się wzrok, który pozwala postrzegać tylko ogólne kształty, mocne kolory i błyszczące elementy. Rzutki powinny być swobodnie powieszone w polu widzenia noworodka,  a najlepiej, aby swobodnie poruszały się pod wpływem ruchu powietrza lub przez rodzica – obiekt w ruch u jest lepiej zauważany i ciekawszy dla tak malutkiego dziecka. W pierwszym miesiącu życia maluch może więc obserwować wiszące kształty, dzięki czemu rozwija widzenie, dwu i trzymiesięczne niemowlę, może je już trącać rączką, co pobudza rozwój pierwszej motoryki, a cztero i pięciomiesięczne dziecko może już chwytać rzutki, co pobudza rozwój manualności, chwytu i celowości ruchów. Siedmio i ośmiomiesięczny maluch uwielbia rzucać kształtami, aby obserwować gdzie upadają, a roczniaki chętnie ćwiczą rzucanie, mięcie, łapanie, wkładanie, układanie itp. Dwulatek i trzylatek ćwiczą wszelkie umiejętności manualne i motoryczne oraz  precyzyjne postrzeganie. Ten wiek pozwala również na określanie już różnic kolorystycznych, wielkości figur, różnicy w dźwiękach i zapachach. Dla czterolatka , nasze rzutki są źródłem edukacji z zakresu wiedzy przedszkolnej – podstawowe kształty geometryczne oraz ich nazwy, nazywanie i rozróżnianie kolorów, rozwój percepcji słuchowej poprzez różne sposoby grzechotania oraz rozpoznawanie różnych zapachów. Rzutki – kształty geometryczne, mają kolorowe, duże i nierówne szwy, przez co pobudzają malca do dostrzegania szczegółów. Cecha ta, jest bardzo istotna już od 6 miesiąca życia – już wtedy bowiem, dziecko jest w stanie dostrzec małe szczegóły i bardzo się nimi interesuje!

Wykonane przez nas Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe, rozwijają większość zmysłów dziecka: wzrok, słuch, dotyk i zapach. Pomagają również rozwijać liczne umiejętności: poznawanie wzrokowe i dotykowe oraz nazywanie podstawowych kształtów geometrycznych, umiejętności motoryczne i manualne, celowość ruchów, chwytanie, rzucanie i łapanie, wyrabianie zręczności dłoni ( wstęp do późniejszej grafomotoryki), rozpoznawanie i rozróżnianie dźwięków oraz zapachów – mówiąc krótko – tak proste zabawki, a taka wszechstronność!

czas realizacji zamówienia : 3 – 5 dni

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

CENA: 39 zł + przesyłka 9 zł w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *