Menu

Świetlna butelka – zabawka świecąca, lampion – 38 zł

28 października 2019 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, zabawki dla czterolatka, zabawki dla dwulatka, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, zabawki dla niemowląt, zabawki dla noworodka, zabawki dla roczniaków, Zabawki programu "Mamo, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Świetlna butelka – zabawka świecąca, lampion – 38 zł

Świetlna butelka FolkSmolk – ręcznie wykonana zabawka świecąca kilkoma kolorami, lampion, lampka – wczesne wspomaganie widzenia, lampion do pokoju dziecięcego – 38 zł

Świetlna butelka FolkSmolk- baner - zabawka , lampion

Świetlna butelka FolkSmolk – baner – zabawka , lampion

 

Świetlna butelka FolkSmolk, jest ręcznie wykonaną zabawką świecącą, przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Służy do wczesnego wspomagania widzenia już od pierwszych dni życia. Świeci kilkoma delikatnymi kolorami, kolorowe lampki zasilane są dwiema bateriami. Butelkę wypełnia się czystą wodą, dzięki której, kolory światełek „rozpływają” się w wodzie po całej butelce, a dziecko ogląda światełka przez wodę – nie widzi światełek bezpośrednio. Elementy materiałowe osłaniają światełka, stanowią również elementy dekoracyjne i zabawowe. Intensywne kolory materiałów i dodatków, kolorowe i nierówne szwy, guzełki i pętle – to wszystko dla spostrzegania i rozwoju percepcji wzrokowej na szczegółach oraz do zabawy manualnej. Butelkę dziecko może trzymać w rękach i obserwować z najlepszej dla siebie odległości. 

Świetlna butelka FolkSmolk - wczesne wspieranie widzenia

Świetlna butelka FolkSmolk – wczesne wspieranie widzenia

Tworząc świetlną butelkę, myśleliśmy o bardzo wczesnym wspomaganiu widzenia, o kilku kolorach światełek razem i o zabawce, którą dziecko może trzymać w rączkach, oglądać kolorowe odblaski wodne, potrząsać butelką i obserwować bąbelki. Butelka może być również bardzo efektownym lampionem, lampką do pokoju dziecięcego, włączanym w czasie zabawy z dzieckiem.

Dla dzieci widzących prawidłowo, proponujemy ją dla noworodków i najmłodszych niemowląt – w pierwszych miesiącach życia dziecko najlepiej widzi światło, kolorowe światełka są prekursorem widzenia barw, wzrok dynamicznie się rozwija. W późniejszym czasie zabawka staje się ciekawym lampionikiem do pokoju dziecięcego. Jest niezwykłą namiastką domowej Doświadczalni Świata dla każdego dziecka. 

Dla dzieci z dysfunkcjami wzorku, niedowidzących lub słabowidzących, polecamy ją niezależnie od wieku: od noworodków do każdego wieku – kolorowe, delikatne światełka przydadzą się na każdym etapie terapii widzenia, domowego wspomagania wzroku i percepcji wzrokowej. Świecącą butelkę wykonaliśmy, aby każde dziecko z podejrzeniem problemów wzrokowych, słabowzroczności, w potrzebie wczesnego i intensywnego wspomagania widzenia, miało gotową zabawkę, niedługo po zdiagnozowaniu. Jest ona pierwszą i podstawową zabawką, jaką polecamy do domowych Doświadczalni Świata, dla dziecka z problemem wzrokowym. Butelka może służyć jako jedna z pierwszych zabawek świetlnych dla dzieci po operacji zaćmy wrodzonej (kiedy oko podejmuje pracę wzrokową, a światło jest najlepszym bodźcem), dla dzieci z delikatną zaćmą nieoperowaną – decyzją lekarzy (do pobudzania widzenia pomimo przeszkody w soczewce), dla dzieci ze zmętnieniem rogówek (kiedy kolorowe światło odgrywa krytycznie ważną rolę w budowaniu widzenia) oraz dla wszystkich dzieci, które wymagają intensywnej pracy wzrokowej i domowego wspomagania widzenia. Świecąca butelka może służyć do pobudzania widzenia z bliży, jak również z dali. Dzięki wodzie, która zmiękcza i rozbija kolorowe światełka na bliki wodne, butelka może być stosowana zarówno w jasnym, jak też w zaciemnionym pomieszczeniu (w zależności od potrzeb dziecka). Dziecko może zabawkę wziąć do rąk, może nią potrząsać, aby powstały bąbelki, może również trzymać butelkę w odległości odpowiedniej do swojego widzenia. Butelkę można też przywiesić przed dzieckiem i „nakręcać” sznurek, aby butelka odkręcała się, tworząc niesamowitą świetlną karuzelę. Dla dzieci z dysfunkcjami wzroku, butelka nie ma ograniczeń wiekowych. Po czasie intensywnej pracy wzrokowej, staje się dla dziecka atrakcyjnym lampionem lub lampką tworzącą kolorowe – bardzo przyjazne, barwne i ciekawe oświetlenie. 

Każdą butelkę wykonujemy indywidualnie dla dziecka, po zapoznaniu się z jego potrzebami. 

Może być wykonana dla maluszka widzącego poprawnie, aby budować wrażliwość widzenia koloru, wyobraźnię i kreatywność dziecka – tak jak odpowiednio dobrana muzyka uwrażliwia wewnętrzny świat dziecka, tak odpowiednio stworzona zabawka świetlna buduje wrażliwość odbierania świata zewnętrznego. Butelka świeci delikatnie lecz atrakcyjnie, a jedyne dźwięki, które dziecko odbiera, to plusk wody – zabawka ma działać przede wszystkim na zmysł wzroku.

Może być wykonana odpowiednio do potrzeb dziecka z konkretną potrzebą wzrokową. Po zapoznaniu się z sytuacja wzrokową dziecka, wybieramy najlepsze rozwiązanie dla konkretnego malucha – bierzemy pod uwagę rodzaj dysfunkcji wzroku, opisane przez rodzica potrzeby wzrokowe pociechy, oraz wiek dziecka. Układamy lampki tak, aby najlepiej spełniały swoją funkcję oraz wielkość i kształt butelki odpowiednie do wieku dziecka. Butelka może służyć do obserwacji (zawieszona, postawiona) lub do aktywnych zajęć lub ćwiczeń (wodzenie za światełkami, dostrzeganie włączanego i wyłączanego delikatnego światła, pokazywanie konkretnych kolorów, karuzela świetlna, samodzielna zabawa dziecka – maluch może butelkę trzymać w rączkach i przysuwać na dogodną odległość). 

Czas realizacji zamówienia : 3 – 7 dni roboczych

 

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com

 

Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub wskazówek rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

CENA: 38 zł + przesyłka 11.99 zł w Polsce (Paczkomaty InPost)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *