Menu

Szczoko-Smoko – eko zabawka – 60 zł

30 maja 2015 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, wyroby eko, zabawki dla dwulatka, zabawki dla niemowląt, zabawki dla roczniaków
Szczoko-Smoko – eko zabawka – 60 zł

Szczoko-Smoko – ręcznie wykonana, bucząca zabawka dla ząbkujących niemowląt, roczniaka i dwulatka60 zł

Szczoko - smoko - prawa i lewa strona jpg.

Szczoko – Smoko jest zabawką przeznaczoną dla dzieci wchodzących w czas ząbkowania. Zęby mleczne zaczynają wyrzynać się od około 4 – 5 miesiąca, życia, a ostanie mleczaki (piątki) pojawiają się nawet około 2 roku życia. Szczoko – Smoko, nadaje się więc zarówno dla kilkumiesięcznego niemowlęcia, jak też dla biegającego już dwulatka! Głównym jej zadaniem jest uspokajanie i delikatne masowanie. Powstała dzięki naszemu synowi, który w czasie ząbkowania i typowej dla tego okresu marudności, uspokajał się kiedy włączane były różne drobne sprzęty domowe wydające jednostajne buczenie lub wpadały w drgania. Wykorzystując tę obserwację, stworzyliśmy Szczoko–Smoka: zabawkę „warczącą” i drgającą. Zewnętrzna forma zabawki została ręcznie uszyta z mikro fibry – pochłania więc wilgoć (jeżeli maluch postanowi zabawkę gryźć i masować nią dziąsła), jest łatwa w utrzymaniu czystości, szybko schnie po wypraniu i jest bardzo miękka. Dobieramy kolory materiałów w taki sposób, aby pobudzały percepcję wzrokową dziecka, a nierówne, kolorowe i nierówne szwy przyciągają uwagę malucha w dostrzeganiu szczegółów. Kolorystyka i wykonanie zabawki, są bezpośrednio związane z możliwościami wzrokowymi niemowlęcia oraz rozwijaniem percepcji wzrokowej dziecka. Mechanizmem warcząco – drżącym jest elektryczna szczotka do zębów. W zestawie znajdziecie Państwo nową, zapakowaną szczotkę polskiej znanej firmy z wieloletnimi tradycjami. Szczoko–Smoko jest zakładany na szczoteczkę, a po włączeniu drży i delikatnie masuje, przez co dziecko uspokaja się. Czasami wystarczy sam warkot aby niemowlę zainteresowało się, a czasami w grę wchodzi drżenie zabawki oraz masaż końcówką szczotki – głową Szczoko – Smoka. Odważne dzieci chętnie masują opuchnięte dziąsła i zatapiają się w miękkim masażu obolałych dziąseł.  Aby maluch nie dostał się do szczotki, a szczególnie do baterii, Szczoko–Smoko jest zamykany od spodu (od strony stup) mocnymi zatrzaskami. Również zamknięcie jest dostosowane do zainteresowań wzrokowych dziecka w tym wieku – zatrzaski błyszczą i przyciągają uwagę malucha, ponadto przyszyte są kolorowymi szwami. Same zatrzaski wraz z barwnymi nićmi mogą być zajmującą zabawką. Kiedy natomiast niemowlę znudzi się warcząco – drżącymi efektami Szczoko-Smoka, w zestawie znajduje się szeleszczący wypełniacz do Szczoko–Smoka. Również on został wykonany całkowicie ręcznie, a kolorystyka i realizacja za priorytet przyjęły percepcję wzrokową oraz dotykową niemowlęcia. Wypełniacz szeleszczy i błyszczy. Może być używany również jako samodzielna zabawka.

Szczoko – Smoko nadaję się doskonale na zabawkę urodzinową: z okazji narodzin maleństwa (ząbkowanie nadchodzi!), na pierwsze urodziny (ząbkowanie w pełni!) oraz na drugie urodziny (ogromne i bolesne piątki!).
Zestaw zawiera: uszytego ręcznie z mikrofibry Szczoko – Smoka, nową – fabrycznie zapakowaną elektryczną szczotkę do zębów, błyszcząco – szeleszczący wypełniacz.

Szczoko–Smoko zaliczany jest do formy eko – RECYKLING pracowni FolkSmolk. Użyto do jego powstania materiałów podlegających recyklingowi i częściowo powstałych z recyklingu. W wieloletnich obserwacjach i pracy z dziećmi, zauważyliśmy, że dla dziecka ciekawszą zabawką jest kawałek szeleszczącej folii niż najdroższa, ale nudna zabawka. Tworzymy więc zabawki, korzystając z bezpiecznych materiałów naturalnych (tkanina, tektura itp.), jak również bezpiecznych i ciekawych dla dziecka materiałów recyklingowych. Aby zachować najwyższe bezpieczeństwo materiałów (np. folii), używamy wyłącznie materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością – dają pewność jakości. Zaleta ta jest szczególnie ważna w przypadku niemowląt, które większość zabawek wkładają do ust, gryzą i poznają smakiem.

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

Cena: 60 zł + 9 zł przesyłka w Polsce 

UWAGA!!! NIGDY NIE POZOSTAWIAJ  DZIECKA  Z JAKĄKOLWIEK ZABAWKĄ SAM NA SAM. NAWET NAJBEZPIECZNIEJSZA ZABAWKA MUSI BYĆ KONTROLOWANA I UŻYWANA PRZEZ DZIECKO POD OPIEKĄ DOROSŁEGO!!!

Szczoko-Smoko , eko zabawka dla ząbkujących niemowląt

Szczoko-Smoko , eko zabawka dla ząbkujących niemowląt i dzieci

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *