Menu

Tunel poskośny – eko zabawka zręcznościowa – 40 zł

7 stycznia 2016 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, wyroby eko, zabawki dla czterolatka, zabawki dla dwulatka, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, zabawki dla niemowląt, zabawki dla pięciolatka, zabawki dla roczniaków, zabawki dla sześciolatka, zabawki dla trzylatka, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Tunel poskośny – eko zabawka zręcznościowa – 40 zł

Tunel poskośny

Ręcznie wykonana zabawka zręcznościowa, wspierająca rozwój widzenia i percepcji wzrokowej dla: roczniaka, dwulatka, trzylatka, czterolatka, pięciolatka, sześciolatka i siedmiolatka – 40 zł

 

tunel-poskosny-baner

tunel-poskosny-baner-3

 

Tunel poskośny baner 2

Tunel poskośny – zabawka zręcznościowa

ZAKRES EDUKACYJNY:

ROCZNIAK, DWULATEK, TRZYLATEKwspieranie rozwoju widzenia, spostrzegawczości i percepcji wzrokowej, koordynacji oko – ręka, zręczności, manualności, celowości ruchów,

CZTEROLATEK, PIĘCIOLATEK, SZEŚCIOLATEK, SIEDMIOLATEK – wspieranie rozwoju widzenia, spostrzegawczości i percepcji wzrokowej, koordynacji oko – ręka, zręczności, manualności, celowości ruchów, zabawka pomaga w zapoznaniu z pojęciami z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej: prawo, lewo, w prawo, w lewo, góra, dół, w górę , w dół, po zabawce można rysować flamastrami do tablicy sucho -ścieralnej, co jest bardzo atrakcyjne dla dzieci.

PROBLEMY WZROKOWE DZIECI (WADY WZROKU DZIECI, NIEDOWIDZENIE, SŁABOWIDZENIE): Tunel poskośny jest bardzo pomocny w zabawach z dziećmi z problemami wzrokowymi. Przejrzyste tunele zachęcają do przyglądania się turlającej piłeczce, piłeczka spadając stuka, a turlając się terkocze, co pomaga dziecku namierzyć ją również słuchem. Tunele mają pofalowaną fakturę, przez co są ciekawe w dotyku, a dołączenie kolorowych materiałów, pozwala na poznawanie dodatkowych faktur . W przypadku problemów wzrokowych dzieci, zalecamy kontakt z  nami przez mail: folksmolk@gmail.com   dostosowujemy formę tunelu do konkretnego problemu wzrokowego oraz wraz z zakupem zabawki udostępniamy zestawy zabaw,  pomocnych w danej sytuacji. Możemy również dostosować wielkość i cenę tunelu do możliwości rodziców. 

WCZESNA EDUKACJA DOMOWA: tunel poskośny zachęca do eksperymentowania, poznawania zasad fizyki i doświadczeń. Pozwala na zapoznanie dziecka z podstawowymi pojęciami z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Istnieje możliwość  wykonania tunelu w sposób zindywidualizowany. Prosimy wtedy o kontakt na mail: folksmolk@gmail.com  omówimy pomysł oraz cenę i dostosujemy wykonanie zabawki.

Tunel poskośny pracowni FolkSmolk jest ręcznie wykonaną  zabawką edukacyjno – zręcznościową zarówno dla roczniaka, jak też dla dzieci starszych – aż do 7 roku życia. Odpowiednio ułożone i połączone wąskie tunele, tworzą spadzisty tor, którym wykonane przez nas piłeczki turlają się kaskadowo. Z wąskich tuneli wpadają do bazy – dużej butli z otworami przeznaczonymi do wyjmowania kulek.  Zabawka może być również powieszona odwrotnie „do góry nogami” – z dużej butli turlają się kaskadowo przez wąskie tunele i wypadają na zewnątrz – dzieci mogą próbować je złapać. Zabawka ma wpływ na rozwój widzenia i spostrzegawczości u dzieci (niezależnie od wieku). W kolejnych zastosowaniach, rozwija manualność u dzieci najmłodszych (wrzucanie, obserwowanie i wyjmowanie piłeczek), a u starszych oprócz manualności, pobudza wyobraźnię, zręczność i bystrość – powieszoną zabawką można poruszać jak wahadłem – zmieniając nachylenie zabawki, zmienia się nachylenie tuneli, a dziecko doświadczalnie sprawdza, kiedy piłki są w stanie przeturlać się, a kiedy nie! Tunel poskośny jest sprawdzoną i bardzo atrakcyjną dla dzieci zabawką, a czasami nie tylko dla najmłodszych – niektórzy rodzice sami chętnie bawią się w turlanie kulek 🙂 Obserwowanie spadających kaskadowo piłeczek, jest fascynujące niezależnie od wieku.

Zestaw składa się z kaskadowego tunelu oraz trzech piłeczek. Tunel złożony jest z 4 kaskad : 3 wąskich i 1 szerokiej (ta łapie piłeczki). Cały tunel jest przejrzysty, dzięki czemu można obserwować dokładną trasę kulek oraz łatwo zauważyć je, kiedy wpadną już do bazy. Do tunelu dołączone są 3 piłeczki w różnych kolorach. Kolory piłeczek uzależnione są od posiadanych przez nas w danym momencie materiałów.

Wymiary:59cm x 39 cm x 13 cm
Materiały:  przejrzyste platikowe tunele, kolorowe tkaniny, materiały kolorowe i szeleszczące. 

Zabawka jest wykonywana każdorazowo przy każdym zakupie – zamówieniu. Czas realizacji zamówienia: 3 – 5 dni.

Wykonujemy różne formy tuneli poskośnych – można zwiększać i zmniejszać ilość kaskad oraz formę zawieszania tunelu.

tunel poskośny wiszący

tunel poskośny wiszący

CENA 40 ZŁ + PRZESYŁKA 14.50 ZŁ

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *