Menu

Tunel zręcznościowy – eko zabawka zręcznościowa – 33 zł

10 listopada 2015 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, wyroby eko, zabawki dla czterolatka, zabawki dla dwulatka, zabawki dla pięciolatka, zabawki dla roczniaków, zabawki dla sześciolatka, zabawki dla trzylatka
Tunel zręcznościowy – eko zabawka zręcznościowa – 33 zł

Tunel zręcznościowy ręcznie wykonana edukacyjna zabawka dla: roczniaka, dwulatka, trzylatka, czterolatka, pięciolatka i sześciolatka – 33 zł

Tunel zręcznościowy komplet

Tunel zręcznościowy komplet

Tunel zręcznościowy - zabawki

Tunel zręcznościowy – zabawki

 

Tunel zręcznościowy pracowni FolkSmolk, jest zabawką recyklingową. Pozwala na ciekawą i zajmującą zabawę zręcznościową, percepcyjną i edukacyjną. Przeznaczony jest zarówno dla rocznego dziecka, jak też dla dzieci starszych – aż do 6 roku życia. Zestaw pomaga ćwiczyć manualność, percepcję wzrokową, koordynację oko – ręka, a przez to szereg niezwykle przydatnych w rozwoju dziecka umiejętności: rzucanie, wrzucanie, celowanie, sięganie po przedmiot, wodzenie wzrokiem za przedmiotem, szukanie wzrokowe przedmiotu, zaplanowanie i wykonanie czynności precyzyjnych,  panowanie nad ruchem ręki oraz stabilnością nadgarstka, planowanie zabawy, ustalanie własnych reguł itp. Dla najmłodszych miluśkich, jest atrakcyjny poprzez możliwość rzucania piłeczkami, wrzucania ich do jednej strony tunelu i odzyskanie z drugiej strony, możliwość wsunięcia rączki do tunelu i wygrzebanie zabawki. Najmłodsze dziecko może całym tunelem potrząsać, rzucać, przenosić 1 i manipulować nim. Tunel może być rozciągnięty lub ściśnięty, dzięki materiałowym elementom wszytym w części przejrzyste, zaplanowany jest również do zabawy swobodnej (dziecko lub opiekun może tunel trzymać w ręce) lub do umieszczenia go w jednym miejscu (można przywiązać go do krzesła, stołu itp.). Starsze dzieci doskonale odnajdują się w zabawie zręcznościowej tunelem, poprzez bezpośrednie wcelowanie piłeczek do tunelu (rączkami) lub nakładanie ich na specjalnie przygotowaną łopatkę i wrzucenie do zabawki. Dla najmłodszych dzieci zalecamy podanie zwykłej, używanej w domu łyżki do ziemniaków lub do lodów, a ewentualnie łyżki stołowej, na którą maluch może nakładać piłeczkę i wrzucać ją do tunelu. Dla tak małego dziecka jest to nie lada wyzwanie i ćwiczenie ważnych przyszłościowo zdolności manualnych. Wraz z wiekiem, umiejętności malucha zwiększają się, dlatego stworzyliśmy specjalną łopatkę, która pozwala na ćwiczenie koncentracji dziecka, koordynacji oko – ręka oraz wykonywanie bardzo dokładnych zadań manualnych. Dołączona do zestawu łopatka jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia, chyba, że rodzić zauważy wyjątkową sprawność swojej pociechy – wtedy może być ona używana wcześniej.

Zestaw zawiera giętki, przejrzysto – materiałowy tunel, 2 miseczki, 2 piłeczki i łopatkę. Tunel  może być trzymany swobodnie w ręce, lub przywiązany, aby ustawić go w pożądanej pozycji. Jest giętki, dlatego może być układany w pozycji łuku lub zawieszony wysoko układa się w prostą rurkę. Przejrzyste elementy tunelu służą do obserwowania drogi piłeczek. Przejrzystość pozwala na zabawę ćwiczącą widzenie, spostrzegawczość i percepcję wzrokową dzieci w różnym wieku. 2 Miseczki mają swoje konkretne przeznaczenie: jedna powinna być ułożona pod tunelem – wpadają do niej piłeczki, które wturlały się na zewnątrz, a druga służy do wrzucania nią piłeczek do tunelu i nabierania z niej piłeczek na łopatkę z zestawu. Dzieci najczęściej same znajdują dodatkowe zastosowania dla miseczek, jak przykładowo nabieranie do nich piłeczek i podrzucanie nimi… Piłeczki służą oczywiście do wrzucania do tunelu, rzucania nimi turlania itp…. Łopatka jest dość wyjątkowym narzędziem – nie jest wcale łatwo nabrać nią piłeczkę. Przygotowana jest dla dzieci powyżej 3 roku życia i zachęca do intensywnych ćwiczeń manualnych. Nie dość, że nałożenie na nią piłeczki jest już ćwiczeniem, to utrzymanie na niej piłki, wymaga równie intensywnej koncentracji!

Zabawka jest wykonywana każdorazowo przy każdym zakupie – zamówieniu. Czas realizacji zamówienia: 3 – 5 dni.

Tunel zręcznościowy pion

Tunel zręcznościowy pion

Tunel zręcznościowy łuk

Tunel zręcznościowy łuk

Tunel zręcznościowy zabawa

Tunel zręcznościowy zabawa

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

Cena: 33 zł + 9 zł przesyłka w Polsce

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *