Menu

Zestaw edukacyjny na start średni – edukacyjny, sensoryczny, zapachowy – 130 zł

21 kwietnia 2018 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, wyroby eko, zabawki dla czterolatka, zabawki dla dwulatka, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, zabawki dla niemowląt, zabawki dla noworodka, zabawki dla roczniaków, zabawki dla trzylatka, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Zestaw edukacyjny na start średni – edukacyjny, sensoryczny, zapachowy – 130 zł

Zestaw edukacyjny na start średni – zestaw 3 ręcznie wykonanych zabawek edukacyjnych, sensorycznych i zapachowych dla: noworodka, niemowlaka, roczniaka, dwulatka, trzylatka i czterolatka – 130 zł.

Zestaw edukacyjny na start duży - razem

Zestaw edukacyjny na start duży – razem

Zestaw edukacyjny na start Średni, zawiera 3 ręcznie wykonane zabawki edukacyjne, sensoryczne i zapachowe, przeznaczone dla: noworodka, niemowlęcia, roczniaka, dwulatka, trzylatka i czterolatka. Zestaw zawiera zabawki:
1.PIERWSZA KSIĄŻKA

Pierwsza książka - zapachowa okładka

Pierwsza książka – zapachowa okładka

Pierwsza ksiażka - wszystkie plansze oraz okładka

Pierwsza ksiażka – wszystkie plansze oraz okładka

Pierwsza książka – Książka zawiera: okładkę ( materiałowa okładka z błyszczącymi i szeleszczącymi elementami, ukryty wewnątrz segregator – można go wyjmować i zmieniać), 9 dwustronnych kolorowych, szeleszczących i pachnących – kontrastowych plansz (łącznie 18 wizerunków), instrukcja edukacyjnej zabawy książką. 
Materiały: tkaniny, materiały błyszcząco – szeleszczące. Zapachy: mięta, melisa, lawenda, lubczyk. Naturalny susz ziołowy pochodzi z naszego ogrodu – sami zioła uprawiamy, suszymy i przechowujemy.
ZAKRES EDUKACYJNY: 
NOWORODKI: rozwój widzenia, koncentracji wzroku na przedmiocie, kształty geometryczne odpowiadają obwodowemu widzeniu noworodka.
NIEMOWLĘTA: rozwój widzenia, dostrzeganie i wyodrębnianie figury na tle, kontrastów kolorystycznych, elementów błyszczących i barwnych, rozwój koordynacji oko-ręka, chwytania, chwytu szczypcowego i manualności, poznawanie dotykiem i zapachem, poznanie podstawowych figur geometrycznych i kolorów.
ROCZNIAKI: Rozwój widzenia, koordynacji oko-ręka, manualności, dostrzegania szczegółu, poznanie figur geometrycznych i kolorów i ich nazw,dopasowanie kształtów, zapoznanie z pojęciami duży i mały.
DWULATEK, TRZYLATEK, CZTEROLATEK:  rozwój widzenia, samodzielne rozpoznawanie kształtów, dopasowywanie ich, nazywanie i odnajdywanie, segregowanie, wyszukiwanie, liczenie od 1 do 10,poznanie pojęć: pion i poziom, rząd kolumna. 
2.BUTLA ROCZNIAKA

Butla roczniaka komplet

Butla roczniaka komplet

Butla roczniaka: rozwija ciekawość motoryczną, sensoryczną i percepcyjną rocznych i starszych dzieci oraz starszych niemowląt. Pozwala na kreatywną zabawę, która rozwija umiejętności: chwytania, celowania, manipulowania dużymi i małymi przedmiotami, rzucania, wrzucania, wsuwania, przesuwania, ciągnięcia, zakręcania i odkręcania, sięgania po przedmiot, wydobywania przedmiotu z ukrycia, rozróżniania duże a małe, rozróżniania podstawowych kształtów oraz planowania i celowości ruchów. Zabawka staje się również niezwykle pomocna w pobudzaniu pomysłowości starszych niemowląt, roczniaka, dwulatka lub trzylatka. Do stworzenia zabawki – butli, zainspirowały nas nasze dzieci, które w tych przedziałach wiekowych najlepszą i najbardziej kreatyną zabawę odnajdywały w prostych codziennych przedmiotach użytku domowego. Najlepszymi okazywały się butle, do których można było coś wrzucić, pogrzechotać, efektownie wytrzepać zawartość, a najlepszą zabawą było uderzanie w butlę i uzyskiwanie dźwięków oraz obowiązkowo rzucanie w dal! Butla roczniaka składa się z wielofunkcyjnej, przejrzystej butli oraz oddzielnych zabawek – piłeczek i patyczków. Butla posiada różnej wielkości otwory, rączkę do trzymania i przenoszenia, udekorowaną nakrętkę oraz kokardki na sznurkach. Każdy z tych elementów ma zadanie edukacyjne, wizualne oraz manualne. Otwory obszyte są kolorowymi, przyciągającymi wzrok materiałami, a kontrastowe szwy zmuszają dziecko do zwrócenia uwagi na szczegóły. Każda z wnęk ma swoje zadanie: czerwone umieszczone wysoko, służą do wrzucania piłek oraz wkładania rączek i sięgania po zabawki, dolna czerwona wnęka służy do odbierania rączką wrzucanych zabawek, małe żółte otworki służą natomiast do wrzucania patyczków. Dziecko musi doświadczalnie sprawdzić i nauczyć się, jaką zabawkę może przez konkretny otwór wrzucić, oraz które wnęki nadają się do wepchnięcia rączki i wyjęcia zabawki. Srebrne kokardki na sznurkach, służą do ćwiczenia przeciągania, chwytania i manualności szczegółowej. Niebieska rączka jest głównym elementem do trzymania butlki i manipulowania nią. Udekorowana na srebrno nakrętka natomiast, jest elementem pozwalającym na ćwiczenia zakręcania, odkręcania i zakładania.
3.PACZKA ZAPACHOWA.

 paczka zapachowa - zabawka edukacyjna sensoryczna

paczka zapachowa – zabawka edukacyjna sensoryczna

Paczka zapachowa jest zabawką edukacyjną i sensoryczną dla noworodków, niemowląt i małych dzieci. Noworodki mogą każdą część zabawki oglądać jako kolorowe formy kontrastowe oraz zapoznają się z ziołowymi – przyjemnymi zapachami, niemowlęta mogą zabawkę obserwować, dotykać i miąć – uwalniając zapachy, a małe dzieci uwielbiają upychać kolorowe chusteczki do saszetki, wyjmować je oraz cieszyć się pięknymi, uspokajającymi zapachami. Paczka zapachowa jest kompatybilna z Pierwszą Książką – plansze książki mogą być wkładane do paczki – starsze dzieci bardzo chętnie eksperymentują z rożnymi formami upychania plansz do saszetki. W skład zabawki wchodzą: materiałowo – szeleszcząca saszetka z zapachem mięty, 2 kolorowe, szeleszczące i błyszczące chusteczkijedna z zapachem melisy, druga z zapachem szałwii. Materiały: kolorowe tkaniny, materiały szeleszczące i błyszczące, naturalne zioła z naszych domowych zapasów. 
Czas wykonania całego zestawu: 6 do 9 dni roboczych

Cena: 130 zł + przesyłka 14.50 w Polsce

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *