Menu

Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia – 92 zł sztuka

27 października 2019 - doskonalenie przez zabawę, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, wyroby eko, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia – 92 zł sztuka

Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia. Ręcznie wykonana zabawka świecąca – terapeutyczna – wczesne wspomaganie widzenia, lampion do pokoju dziecięcego – 92 zł sztuka + przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres).

Lampion wodny FolkSmolk - wczesna terapia widzenia 1

Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia 1

Lampion wodny FolkSmolkjest ręcznie wykonaną zabawką świecącą – terapeutyczną, przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Służy do wczesnego wspomagania widzenia. Świeci kilkoma kolorami. Kolorowe lampki zasilane są bateriami. Butelkę wypełnia się czystą wodą, dzięki której, kolory światełek rozpływają się w wodzie, a dziecko ogląda światełka przez wodę, nie patrzy więc na światełka bezpośrednio. Elementy materiałowe osłaniają światełka, stanowią również elementy dekoracyjne i zabawowe. Intensywne kolory materiałów i dodatków, odblaski szkolne, cyrkonie, kolorowe i nierówne szwy, guzełki i pętle – to wszystko dla spostrzegania i rozwoju percepcji wzrokowej na szczegółach oraz do zabawy manualnej. Butelkę dziecko może trzymać w rękach i obserwować z najlepszej dla siebie odległości. 

Lampion wodny Folksmolk 2, wczesna terapia widzenia

Lampion wodny Folksmolk 2, wczesna terapia widzenia

Butelka świetlna FolkSmolk duża - lampion

Butelka świetlna FolkSmolk duża – lampion

Butelka świetlna FolkSmolk duża - zabawka świecąca, lampion

Butelka świetlna FolkSmolk duża – zabawka świecąca, lampion

Tworząc lampion wodny, myśleliśmy o bardzo wczesnym wspomaganiu widzenia, o kilku kolorach światełek razem i o zabawce, którą dziecko może trzymać w rączkach, oglądać kolorowe odblaski wodne, potrząsać butelką i obserwować bąbelki. Butelka może być również bardzo efektownym lampionem, lampką do pokoju dziecięcego, włączanym w czasie zabawy z dzieckiem.

Dla dzieci widzących prawidłowo, proponujemy ją od urodzenia przez 1 rok życia – w pierwszych miesiącach życia dziecko najlepiej widzi światło, kolorowe światełka są prekursorem widzenia barw, wzrok dynamicznie się rozwija. W późniejszym czasie zabawka staje się ciekawym lampionikiem do pokoju dziecięcego. Jest  namiastką domowej Doświadczalni Świata dla każdego dziecka. 

Dla dzieci z dysfunkcjami wzorku, niedowidzących lub słabowidzących, polecamy ją niezależnie od wieku: od noworodków do każdego wieku. Kolorowe, delikatne światełka przydadzą się na każdym etapie terapii widzenia, domowego wspomagania wzroku i percepcji wzrokowej. Lampion wodny jest pierwszą i podstawową zabawką, jaką polecamy do domowych Doświadczalni Świata, dla dziecka z poważnym problemem wzrokowym. Butelka może służyć jako jedna z pierwszych zabawek świetlnych dla dzieci po operacji zaćmy wrodzonej (kiedy oko podejmuje pracę wzrokową, a światło jest najlepszym bodźcem), dla dzieci z delikatną zaćmą nieoperowaną – decyzją lekarzy (do pobudzania widzenia pomimo przeszkody w soczewce), dla dzieci ze zmętnieniem rogówek (kiedy kolorowe światło odgrywa krytycznie ważną rolę w budowaniu widzenia). Jest niezwykle przydatna w ćwiczeniach wzrokowych po retinopatii wcześniaczej, kiedy oko reaguje na światło oraz przy hipoplazji nerwu wzrokowego, kiedy nie wiadomo, na jakie bodźce oko może zareagować. Polecamy ją dla dzieci, które wymagają intensywnej pracy wzrokowej i wspomagania widzenia kolorowym światłem. Lampion wodny może służyć do pobudzania widzenia z bliży, jak również z dali. Dzięki wodzie, która zmiękcza i rozbija kolorowe światełka na bliki wodne, butelka może być stosowana zarówno w jasnym, jak też w zaciemnionym pomieszczeniu (w zależności od potrzeb dziecka). Dziecko może zabawkę wziąć do rąk, może nią potrząsać, aby powstały bąbelki, może również trzymać lampion w odległości odpowiedniej do swojego widzenia. Lampion można też przywiesić przed dzieckiem i „nakręcać” sznurek, aby butelka odkręcała się, tworząc niesamowitą świetlną karuzelę. Dla dzieci z dysfunkcjami wzroku, Lampion nie ma ograniczeń wiekowych. Po czasie intensywnej pracy wzrokowej, staje się dla dziecka stałym wyposażeniem pokoju oraz lampką tworzącą kolorowe, przyjazne, barwne i ciekawe oświetlenie. 

Każdy lampion wykonujemy indywidualnie dla dziecka, po zapoznaniu się z jego potrzebami wzrokowymi oraz rozwojowymi. 

Lampion wodny wykonujemy indywidualnie do potrzeb dziecka z konkretną potrzebą wzrokową. Po zapoznaniu się z sytuacja wzrokową dziecka, wybieramy najlepsze rozwiązanie dla konkretnego dziecka. Bierzemy pod uwagę rodzaj dysfunkcji wzroku, opisane przez rodzica potrzeby wzrokowe oraz wiek dziecka. Lampion może służyć do obserwacji (zawieszony, postawiony) lub do aktywnych zajęć i ćwiczeń : wodzenie za światełkami, dostrzeganie włączanego i wyłączanego światła, pokazywanie konkretnych kolorów, karuzela świetlna, samodzielna zabawa dziecka. Dziecko może butelkę trzymać w rączkach i przysuwać na dogodną odległość. 

Czas realizacji zamówienia : 12 – 19 dni roboczych

 

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com

 

Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia. Ręcznie wykonana zabawka świecąca – terapeutyczna – wczesne wspomaganie widzenia, lampion do pokoju dziecięcego – 92 zł sztuka + przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *