Menu

Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia – 59 zł

27 października 2019 - doskonalenie przez zabawę, eko zabawka, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, wyroby eko, zabawki dla czterolatka, zabawki dla dwulatka, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, zabawki dla niemowląt, zabawki dla noworodka, zabawki dla pięciolatka, zabawki dla roczniaków, zabawki dla trzylatka, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia – 59 zł

Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia. Ręcznie wykonana zabawka świecąca – terapeutyczna – wczesne wspomaganie widzenia, lampion do pokoju dziecięcego – 59 zł

Lampion wodny FolkSmolk - wczesna terapia widzenia 1

Lampion wodny FolkSmolk – wczesna terapia widzenia 1

Lampion wodny FolkSmolk, jest ręcznie wykonaną zabawką świecącą – terapeutyczną, przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Służy do wczesnego wspomagania widzenia. Świeci kilkoma delikatnymi kolorami, kolorowe lampki zasilane są bateriami. Butelkę wypełnia się czystą wodą, dzięki której, kolory światełek rozpływają się w wodzie po całej butelce, a dziecko ogląda światełka przez wodę – nie widzi światełek bezpośrednio. Elementy materiałowe osłaniają światełka, stanowią również elementy dekoracyjne i zabawowe. Intensywne kolory materiałów i dodatków, kolorowe i nierówne szwy, guzełki i pętle – to wszystko dla spostrzegania i rozwoju percepcji wzrokowej na szczegółach oraz do zabawy manualnej. Butelkę dziecko może trzymać w rękach i obserwować z najlepszej dla siebie odległości. 

Lampion wodny Folksmolk 2, wczesna terapia widzenia

Lampion wodny Folksmolk 2, wczesna terapia widzenia

Butelka świetlna FolkSmolk duża - lampion

Butelka świetlna FolkSmolk duża – lampion

Butelka świetlna FolkSmolk duża - zabawka świecąca, lampion

Butelka świetlna FolkSmolk duża – zabawka świecąca, lampion

Tworząc lampion wodny, myśleliśmy o bardzo wczesnym wspomaganiu widzenia, o kilku kolorach światełek razem i o zabawce, którą dziecko może trzymać w rączkach, oglądać kolorowe odblaski wodne, potrząsać butelką i obserwować bąbelki. Butelka może być również bardzo efektownym lampionem, lampką do pokoju dziecięcego, włączanym w czasie zabawy z dzieckiem.

Dla dzieci widzących prawidłowo, proponujemy ją od urodzenia przez 1 rok życia – w pierwszych miesiącach życia dziecko najlepiej widzi światło, kolorowe światełka są prekursorem widzenia barw, wzrok dynamicznie się rozwija. W późniejszym czasie zabawka staje się ciekawym lampionikiem do pokoju dziecięcego. Jest niezwykłą namiastką domowej Doświadczalni Świata dla każdego dziecka. 

Dla dzieci z dysfunkcjami wzorku, niedowidzących lub słabowidzących, polecamy ją niezależnie od wieku: od noworodków do każdego wieku – kolorowe, delikatne światełka przydadzą się na każdym etapie terapii widzenia, domowego wspomagania wzroku i percepcji wzrokowej. Świecącą butelkę wykonaliśmy, aby każde dziecko z podejrzeniem problemów wzrokowych, słabowzroczności, w potrzebie wczesnego i intensywnego wspomagania widzenia, miało gotową zabawkę, niedługo po zdiagnozowaniu. Jest ona pierwszą i podstawową zabawką, jaką polecamy do domowych Doświadczalni Świata, dla dziecka z problemem wzrokowym. Butelka może służyć jako jedna z pierwszych zabawek świetlnych dla dzieci po operacji zaćmy wrodzonej (kiedy oko podejmuje pracę wzrokową, a światło jest najlepszym bodźcem), dla dzieci z delikatną zaćmą nieoperowaną – decyzją lekarzy (do pobudzania widzenia pomimo przeszkody w soczewce), dla dzieci ze zmętnieniem rogówek (kiedy kolorowe światło odgrywa krytycznie ważną rolę w budowaniu widzenia) oraz dla wszystkich dzieci, które wymagają intensywnej pracy wzrokowej i domowego wspomagania widzenia. Świecąca butelka może służyć do pobudzania widzenia z bliży, jak również z dali. Dzięki wodzie, która zmiękcza i rozbija kolorowe światełka na bliki wodne, butelka może być stosowana zarówno w jasnym, jak też w zaciemnionym pomieszczeniu (w zależności od potrzeb dziecka). Dziecko może zabawkę wziąć do rąk, może nią potrząsać, aby powstały bąbelki, może również trzymać butelkę w odległości odpowiedniej do swojego widzenia. Butelkę można też przywiesić przed dzieckiem i „nakręcać” sznurek, aby butelka odkręcała się, tworząc niesamowitą świetlną karuzelę. Dla dzieci z dysfunkcjami wzroku, butelka nie ma ograniczeń wiekowych. Po czasie intensywnej pracy wzrokowej, staje się dla dziecka atrakcyjnym lampionem lub lampką tworzącą kolorowe – bardzo przyjazne, barwne i ciekawe oświetlenie. 

Każdy lampion wykonujemy indywidualnie dla dziecka, po zapoznaniu się z jego potrzebami wzrokowymi oraz rozwojowymi. 

Może być wykonana dla maluszka widzącego poprawnie, aby budować wrażliwość widzenia koloru, wyobraźnię i kreatywność dziecka – tak jak odpowiednio dobrana muzyka uwrażliwia wewnętrzny świat dziecka, tak odpowiednio stworzona zabawka świetlna buduje wrażliwość odbierania świata zewnętrznego. Butelka świeci delikatnie lecz atrakcyjnie, a jedyne dźwięki, które dziecko odbiera, to plusk wody – zabawka ma działać przede wszystkim na zmysł wzroku.

Może być wykonana odpowiednio do potrzeb dziecka z konkretną potrzebą wzrokową. Po zapoznaniu się z sytuacja wzrokową dziecka, wybieramy najlepsze rozwiązanie dla konkretnego malucha – bierzemy pod uwagę rodzaj dysfunkcji wzroku, opisane przez rodzica potrzeby wzrokowe pociechy, oraz wiek dziecka. Układamy lampki tak, aby najlepiej spełniały swoją funkcję oraz wielkość i kształt butelki odpowiednie do wieku dziecka. Butelka może służyć do obserwacji (zawieszona, postawiona) lub do aktywnych zajęć lub ćwiczeń (wodzenie za światełkami, dostrzeganie włączanego i wyłączanego delikatnego światła, pokazywanie konkretnych kolorów, karuzela świetlna, samodzielna zabawa dziecka – maluch może butelkę trzymać w rączkach i przysuwać na dogodną odległość). 

Czas realizacji zamówienia : 10 – 12 dni roboczych

 

Zabawkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com

 

Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub wskazówek rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

CENA: 59 zł + przesyłka 14.69 zł w Polsce (Paczkomaty InPost).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *