Menu

Pierwsza grafomotoryka zestaw – plansze suchościeralne + pomoce magnetyczne – od 79 do 224 zł

1 września 2023 - Percepcja wzrokowa, Pomoce edukacyjne dla dzieci słabowidzących i niedowidzących, Pomoce szkolne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Pierwsza grafomotoryka zestaw – plansze suchościeralne + pomoce magnetyczne – od 79 do 224 zł

Pierwsza grafomotoryka dla dzieci niedowidzących i słabowidzących. Zestaw – plansze suchościeralne + pomoce magnetyczne – od 79 do 224 zł. Przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres).

 

Plansze suchościeralne wielokrotnego użytku FolkSmolk, z pierwszą grafomotoryką, służą do pierwszych ćwiczeń graficznych pisakiem suchościeralnym. Pozwalają na wielokrotne i spokoje ćwiczenie kreślenia linii, fal, prostych szlaczków oraz szlaczków w linii. Plansze przeznaczone są dla:

– dzieci niedowidzących i słabowidzących w okresie nauki pierwszej grafomotoryki. Plansze są pomocne zarówno dla dziecka niedowidzącego (70% – 30% widzenia), dla dziecka słabowidzącego (30% do 5% widzenia), jak również dla dziecka z przedziału słabowzroczności głębokiej (poniżej 5% wzroku).

wczesna nauka pierwszej grafomotoryki dzieci widzących prawidłowo – kiedy dziecku jest łatwiej kreślić proste i wyodrębnione linie, fale oraz szlaczki.

– dzieci szkolnych z problemami grafomotorycznymi,

– dzieci ze skrzyżowaną lateralizacją

dzieci z podejrzeniem dysleksji lub stwierdzoną dysleksją

dzieci z podejrzeniem dysgrafii lub stwierdzoną dysgrafią

Pełen zestaw, to pierwsza grafomotoryka w zakresie kolorowania prostych i wyraźnych figur geometrycznych oraz kreślenia po śladzie w zakresie prostych, pojedynczych i powiększonych linii, fal, szlaczków oraz szlaczków w linii.

Pełen zestaw, zawiera również kolorowe kształty geometryczne oraz magnetyczne zwierzęta przystosowane do widzenia dziecka z dysfunkcją wzroku.

Pierwsza grafomotoryka dziecka niedowidzącego oraz słabowidzącego - folksmolk.cba.pl

Pierwsza grafomotoryka dziecka niedowidzącego oraz słabowidzącego – folksmolk.cba.pl

Dzieci z dysfunkcjami  wzroku, często są negatywnie nastawione do pierwszych ćwiczeń grafomotorycznych. Są niezainteresowane, szybko się męczą i zniechęcają. Zestaw pierwszej grafomotoryki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, stosuje więc zasadę odpowiednio dostosowanej zabawy w zakresie grafomotoryki (plansze suchościeralne wielokrotnego użytku) oraz w zakresie koordynacji oko – ręka (układanki magnetyczne: pociąg oraz zwierzęta).

Pierwsza grafomotoryka - pociąg.

Pierwsza grafomotoryka – pociąg.

Zwierzęta magnetyczne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących - motyle FolkSmolkyle

Zwierzęta magnetyczne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących – motyle FolkSmolk

Zwierzęta magnetyczne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących - biedronki, żaby, motyle - FolkSmolk

Zwierzęta magnetyczne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących – biedronki, żaby, motyle – FolkSmolk

Formy geometryczne do pokolorowania są bardzo proste i dobrze widoczne. Po pokolorowaniu każdej figury, dziecko dokłada jeden magnetyczny wagonik do ciuchci w układance magnetycznej „pociąg”. Formy układania są obojętne i zależne wyłącznie od dziecka.

Zasadą przewodnią w rysowaniu linii, fal i szlaczków jest zabawa kolorowymi zwierzętami magnetycznymi. Zwierzęta są dostosowane do widzenia dzieci niedowidzących i słabowidzących. Zadaniem dziecka jest rysowanie po śladzie tras dla zwierząt, które chcą przedostać się na drugą stronę, do pozostałych zwierzątek. Dziecko może zwierzęta przeklejać i układać wg własnego pomysłu.

Pełen zestaw zawiera:

Pierwsza grafomotoryka - rysowanie po śladzie - motyle

Pierwsza grafomotoryka – rysowanie po śladzie – motyle

 

Pierwsza grafomotoryka - rysowanie po śladzie przykład biedronka

Pierwsza grafomotoryka – rysowanie po śladzie przykład biedronka

 

Pierwsza grafomotoryka - rysowanie po śladzie - żaba zielona

Pierwsza grafomotoryka – rysowanie po śladzie – żaba zielona

 

Pierwsza grafomotoryka - figury geometryczne folksmolk

Pierwsza grafomotoryka – figury geometryczne folksmolk

Pierwsza grafomotoryka - linie, fale, szlaczki - folksmolk

Pierwsza grafomotoryka – linie, fale, szlaczki – folksmolk

 

Możliwe zestawy:

Zestaw mini:

Cena: 79 zł + przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres)

 

Zestaw mały:

Cena: 124 zł + przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres)

 

Zestaw duży: 

Cena: 224 zł + przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres)

 

Zestaw pierwszej grafomotoryki , można  zamówić pisząc do nas na mail:  folksmolk@gmail.com

 

W mailu, dobrze jest krótko opisać sytuację wzrokową dziecka – omawiamy wtedy odpowiednią wersję i dostosowujemy zestaw do indywidualnych potrzeb dziecka lub wskazówek rodziców.

 

Zestawy wykonywane są ręcznie oraz z indywidualnym przeznaczeniem dla każdego dziecka. Staramy się dostosować je każdorazowo do sytuacji wzrokowej dziecka niedowidzącego i słabowidzącego oraz sytuacji rozwoju mowy oraz rozwoju ogólnego dziecka z alalią, afazją lub z podejrzeniem dysleksji.

 

Czas realizacji: 10 do 14 dni roboczych. W czasie dużego nasilenia zamówień (np. pierwsze miesiące roku szkolnego), czas wykonania może być dłuższy.

 

Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *