Menu

Zestaw dla niemowląt średni – 199 zł

31 grudnia 2018 - doskonalenie przez zabawę, Percepcja wzrokowa, Świat dotyku, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, wyroby eko, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Zestaw dla niemowląt średni – 199 zł

Zestaw dla niemowląt ŚREDNI FolkSmolk – zestaw ręcznie wykonanych zabawek, wspomagających percepcją wzrokową, manualność i  chwyt szczypcowy – 199 zł 

Zestaw dedykowany jest niemowlętom – na cały pierwszy rok życia, jednak edukacyjnie jest on przydatny do 4 roku .

Zabawki przeznaczone są do wspólnej zabawy rodzica/opiekuna z dzieckiem – są zabawkami wspomagającymi rozwój poszczególnych funkcji poznawczych wieku niemowlęcego oraz do najwcześniejszej edukacjiZestaw posiada pełen opis użytkowania zabawek oraz zabaw edukacyjnych odpowiednich do wieku.

 

ZESTAW ZAWIERA 3 ODDZIELNE ZABAWKI:

1.Plansze edukacyjne – sensorki zapachowe FolkSmolk 9 sztuk

 

Plansze edukacyjne sensorki zapachowe 9 sztuk - pracownia FolkSmolk

Plansze edukacyjne sensorki zapachowe 9 sztuk – pracownia FolkSmolk

Plansze edukacyjne – sensorki zapachowe FolkSmolk 9 sztuk   ZAKRES EDUKACYJNY:
NOWORODKI: rozwój widzenia, koncentracji wzroku na przedmiocie, kształty geometryczne odpowiadają obwodowemu widzeniu noworodka,
—— NIEMOWLĘTA: rozwój widzenia, dostrzeganie i wyodrębnianie figury na tle, kontrastów kolorystycznych, elementów błyszczących i barwnych, rozwój koordynacji oko-ręka, chwytania, chwytu szczypcowego i manualności, poznawanie dotykiem i zapachem, poznanie podstawowych figur geometrycznych i kolorów,
—— ROCZNIAKI: Rozwój widzenia, koordynacji oko-ręka, manualności, dostrzegania szczegółu, poznanie figur geometrycznych i kolorów i ich nazw,dopasowanie kształtów, zapoznanie z pojęciami duży i mały oraz wieloma innymi,
—— DWULATEK, TRZYLATEK, CZTEROLATEK: samodzielne rozpoznawanie kształtów, dopasowywanie ich i odnajdywanie, segregowanie, wyszukiwanie, liczenie od 1 do 9, wprowadzenie pojęć pion, poziom, wstępne zapoznanie z pojęciem liczb parzystych i nieparzystych.

—— PROBLEMY WZROKOWE DZIECI (WADY WZROKU DZIECI, NIEDOWIDZENIE, SŁABOWIDZENIE, SŁABOWZROCZNOŚĆ, JEDNOOCZNOŚĆ): plansze edukacyjne mogą wspierać rozwój widzenia dzieci z problemami wzrokowymi już od pierwszych tygodni życia. W przypadku problemów wzrokowych dzieci, zalecamy kontakt z nami przez mail: folksmolk@gmail.com – po zapoznaniu się z sytuacją wzrokowa dziecka, dostosowujemy formę plansz do konkretnego problemu wzrokowego oraz wraz zakupem plansz udostępniamy dodatkowe zestawy zabaw,  pomocnych w danej sytuacji.

—— WCZESNA EDUKACJA DOMOWA: plansze edukacyjne wspierają rozwój widzenia i percepcji wzrokowej – tak potrzebnych w procesie  edukacji, pozwalają poznać podstawowe kształty geometryczne, kolory, zapachy (jednych z podstawowych ziół leczniczych), zabawy nimi rozwijają również umiejętności: segregowania, dopasowania kształtem, kolorem, wielkością lub zapachem, liczenie do 9 (od 1 do 9 lub w liczbach parzystych – 2, 4, 6, 8 lub nieparzystych 3, 6,9). Istnieje możliwość zwiększenia ilości plansz  lub wykonania ich w sposób zindywidualizowany. Prosimy wtedy o kontakt na mail: folksmolk@gmail.com  ze wskazaniem wczesnej Edukacji Domowej – omówimy pomysł  i dostosujemy wykonanie plansz.

Plansze edukacyjne - sensorki zapachowe 9 sztuk - strona kolorowa

Plansze edukacyjne – sensorki zapachowe 9 sztuk – strona kolorowa

Plansze edukacyjne - sensorki zapachowe 9 sztuk - strona błyszcząca

Plansze edukacyjne – sensorki zapachowe 9 sztuk – strona błyszcząca

Plansze edukacyjne – sensorki zapachowe, to ręcznie wykonana zabawka edukacyjna wspomagającą rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej, manualności oraz zmysłu zapachu najmłodszych dzieci, przeznaczona dla szerokiego przedziału wiekowego najmłodszych i małych dzieci: noworodków, niemowląt, roczniaka, dwulatka,  trzylatka i czterolatka. Zestaw zawiera 9 dwustronnych plansz edukacyjnych – łącznie 18 edukacyjnych wizerunków geometrycznych. Każda dwustronna plansza zawiera kształt geometryczny kolorowy po jednej stronie i błyszczący po drugiej – jest to niezwykle ważne względem najmłodszych dzieci – odpowiada bowiem ich percepcji i możliwościom wzrokowym, oraz rozwija widzenie i pobudza do analizy wzrokowej. Ponadto zastosowaliśmy wyraźne, kolorowe i nierówne szwy, które pobudzają malucha do zwracania uwagi na szczegóły. Każda plansza szeleszczy, można ją miąć, wyginać i ciągnąć. Każda również pięknie pachnie : lawendą, miętą, melisą i szałwią lub lubczykiem (w zależności od urodzaju ziół) – zioła pochodzą z naszych upraw ogrodowych – sami je uprawiamy, pielęgnujemy i suszymy. Plansze edukacyjne – sensorki zapachowe FolkSmolk, podczas zabawy oddziałują na większość zmysłów dziecka: wzrok (odpowiednio dostosowana forma wizualna), słuch (szeleszczenie), dotyk (możliwość mięcia i wyginania, różne faktury) oraz węch (ziołowe zapachy: mięty, lawendy, melisy i szałwii lub lubczyku).

Materiały: tkaniny, materiały błyszcząco – szeleszczące

Wymiary: plansze geometryczne z tłem: 20cm x 15cm
samodzielne kształty geometryczne: koło – średnica 11cm, kwadrat – 10cm x 10 cm, trójkąt – boki: 13cm, 11cm, 11cm

 

2. Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe

 

Rzutki - kształty geometryczne, sensorki zapachowe - pracownia FolkSmolk

Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe – pracownia FolkSmolk

Rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe, to ręcznie wykonana zabawka edukacyjna dla szerokiego przedziału wiekowego dzieci: noworodka, niemowlaka, roczniaka, dwulatka, trzylatka i czterolatka. Zestaw rzutek składa się z 3 podstawowych – przestrzennych kształtów geometrycznych: koła, kwadratu i trójkąta. Wszystkie kształty mają kolory specjalnie i odpowiednio dobrane do percepcji wzrokowej najmłodszych dzieci. Kolory są wyraźne i kontrastujące, a jedna ze stron kształtu jest błyszcząca i odblaskująca – najmłodsze dzieci zwracają uwagę i analizują przede wszystkim elementy błyszczące i kontrastujące kolorystycznie. Wszystkie kształty są sensorkami – szeleszczą przy dotykaniu i mięciu, a kiedy dziecko potrząsa nimi – grzechoczą – każda rzutka grzechocze inaczej, co pobudza dziecko do słuchania i analizy słuchowej. Rzutki oddziałują również na zmysł węchu dzieci – każda z nich posiada pachnące wypełnienie ziołowe – zapachy: lawenda, mięta i melisa (zioła pochodzą z naszych ogrodowych upraw – sami je pielęgnujemy, zbieramy, suszymy i przechowujemy). Rzutki pachną, a zapach jest mocniejszy po każdym zmięciu, naciśnięciu i potrząśnięciu zabawki.

rzutki - kształty geometryczne, sensorki zapachowe - strona kolorowa i błyszczaca

rzutki – kształty geometryczne, sensorki zapachowe – strona kolorowa i błyszcząca

Rzutki- kształty geometryczne, są zabawką edukacyjną dla najmłodszych dzieciod pierwszych dni życia. Początkowo, rzutki należy przywiesić w polu widzenia noworodka, kilkadziesiąt cm od jego twarzy. Noworodki mają słaby – rozwijający się wzrok, który pozwala postrzegać tylko ogólne kształty, mocne kolory i błyszczące elementy. Rzutki powinny być swobodnie powieszone w polu widzenia noworodka,  a najlepiej, aby swobodnie poruszały się pod wpływem ruchu powietrza lub przez rodzica – obiekt w ruch u jest lepiej zauważany i ciekawszy dla tak malutkiego dziecka. W pierwszym miesiącu życia maluch może więc obserwować wiszące kształty, dzięki czemu rozwija widzenie, dwu i trzymiesięczne niemowlę, może je już trącać rączką, co pobudza rozwój pierwszej motoryki, a cztero i pięciomiesięczne dziecko może już chwytać rzutki, co pobudza rozwój manualności, chwytu i celowości ruchów. Siedmio i ośmiomiesięczny maluch uwielbia rzucać kształtami, aby obserwować gdzie upadają, a roczniaki chętnie ćwiczą rzucanie, mięcie, łapanie, wkładanie, układanie itp. Dwulatek i trzylatek ćwiczą wszelkie umiejętności manualne i motoryczne oraz  precyzyjne postrzeganie. Ten wiek pozwala również na określanie już różnic kolorystycznych, wielkości figur, różnicy w dźwiękach i zapachach. Dla czterolatka , nasze rzutki są źródłem edukacji z zakresu wiedzy przedszkolnej – podstawowe kształty geometryczne oraz ich nazwy, nazywanie i rozróżnianie kolorów, rozwój percepcji słuchowej poprzez różne sposoby grzechotania oraz rozpoznawanie różnych zapachów. Rzutki – kształty geometryczne, mają kolorowe, duże i nierówne szwy, przez co pobudzają malca do dostrzegania szczegółów. Cecha ta, jest bardzo istotna już od 6 miesiąca życia – już wtedy bowiem, dziecko jest w stanie dostrzec małe szczegóły i bardzo się nimi interesuje!

 

3. Paczka zapachowa

 

Paczka zapachowa - pracownia FolkSmolk

Paczka zapachowa – pracownia FolkSmolk

Paczka zapachowa jest zabawką edukacyjną i sensoryczną dla noworodków, niemowląt i małych dzieci. Noworodki mogą każdą część zabawki oglądać jako kolorowe formy kontrastowe oraz zapoznają się ziołowymi – przyjemnymi zapachami, niemowlęta mogą zabawkę obserwować, dotykać i miąć – uwalniając zapachy oraz ćwiczyć tak ważny w tym czasie chwyt szczypcowy, a małe dzieci uwielbiają upychać kolorowe chusteczki do saszetki, wyjmować je oraz cieszyć się pięknymi, uspokajającymi zapachami. Inspiracją zabawki były oczywiście nasze dzieci, które w tym wieku z największą pasją zajmowały się wyjmowaniem chusteczek z opakowań, zakupów z toreb itp. Paczka zapachowa jest udoskonaleniem wcześniejszej zabawki – „Paczki niemowlaczka” – dodaliśmy zapachy i dostosowaliśmy materiały do szerszego grona dzieci. Takie rozwiązania podpowiedziały nam nasze dzieci, które swoją spontaniczną zabawą pokazały najlepsze dla nich rozwiązania edukacyjnych zabawek sensorycznych.

paczka zapachowa - zabawka edukacyjna sensoryczna

paczka zapachowa – zabawka edukacyjna sensoryczna

 Podstawą Paczki zapachowej, jest materiałowa saszetka z szeleszczącym wkładem, w której znajduje się kolorowo obszyty otwór oraz intensywny zapach suszu naturalnej mięty. Do saszetki dołączone są kolorowe, błyszczące i szeleszczące chusteczkijedna ma zapach melisy, a druga lawendy. Wszystkie zioła pochodzą z naszych domowych letnich zapasów. Każdy element zestawu może być oddzielną zabawką dla dziecka. Każdy element bowiem szeleszczy, każdy można zmiąć, posiada również części błyszczące – tak interesujące dla małych i każdy z nich pięknie pachnie. Dobieramy kolory materiałów w taki sposób, aby pobudzały percepcję wzrokową dziecka, a nierówne i kolorowe szwy przyciągają uwagę malucha w dostrzeganiu szczegółów. Kolorystyka i wykonanie zabawki, są bezpośrednio związane z możliwościami wzrokowymi małych dzieci oraz rozwijaniem percepcji wzrokowej dziecka. Saszetka wraz z chusteczkami zachęcają szeleszczeniem oraz zapachem do mięcia – dziecko ćwiczy chwytanie i ściskanie (im więcej ściskamy tym bardziej intensywny jest zapach), kolorowe i nierówne szwy zachęcają do uważnego spostrzegania – dziecko ćwiczy percepcję wzrokową, wyjmowanie z saszetki rogów chusteczek pozwala ćwiczyć precyzyjny chwyt szczypcowy oraz celowość podejmowanych działań. Jedna z zabaw polega na wkładaniu przez opiekuna chusteczek do saszetki (pozostawiając rożek materiału do wyjęcia), a maluch chwyta chusteczkę i wyjmuje ją. Należy zabawę powtarzać, i zachęcać dziecko do wyjmowania chusteczek. Starsze dziecko chętnie samo upycha chusteczki i z zapałem je wyjmuje. Paczka zapachowa służy ćwiczeniu zarówno umiejętności manualnych (precyzyjne chwytanie, ściskanie, mięcie, potrząsanie, wyginanie…), wzrokowych (spostrzeganie, dostrzeganie szczegółów, dokładne oglądanie), słuchowych (szeleszczenie, mięcie, potrząsanie, stukanie) oraz zmysłu węchu (naturalne zioła z naszego ogrodu – mięta, melisa i lawenda).
W skład zabawki wchodzą: materiałowo – szeleszcząca saszetka z zapachem mięty, 2 kolorowe, szeleszczące i błyszczące chusteczki- jedna z zapachem melisy, druga z zapachem lawendy.
Materiały: kolorowe tkaniny, materiały szeleszczące i błyszczące, naturalne zioła z naszych domowych zapasów.

Czas realizacji zamówienia : 12 – 16 dni roboczych

 

Zestaw można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com   Omawiamy projekt i dostosowujemy zabawkę do indywidualnych potrzeb dziecka lub możliwości finansowych rodziców. Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

CENA: 199 zł + przesyłka 15,60 zł  (InPost)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *