Menu

Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 9 szt. – 40 zł

21 września 2019 - doskonalenie przez zabawę, ilustracje naścienne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Percepcja wzrokowa, Plansze edukacyjne - sensorki zapachowe, Pomoce edukacyjne dla dzieci słabowidzących i niedowidzących, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, zabawki dla czterolatka, zabawki dla dwulatka, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, zabawki dla niemowląt, zabawki dla pięciolatka, zabawki dla roczniaków, zabawki dla sześciolatka, zabawki dla trzylatka, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 9 szt. – 40 zł

Ilustracje naścienne A4  FolkSmolk dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 9 szt. – wczesne wspomagania widzenia, budowanie przestrzeni wizualnej w pokoju dziecka – 40 zł

 

Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 9 szt.

Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 9 szt.

 

Zestaw zawiera 9 kolorowych i kontrastowych ilustracji formatu A4,  wydrukowanych i zalaminowanych. Ilustracje posiadają z tyłu 4 punkty samoprzylepne. Formy wizualne oraz kontrasty kolorystyczne są bezpośrednio dostosowane do widzenia dzieci niedowidzących i słabowidzących.

 

   Ilustracje naścienne A4 FolkSmolk przeznaczone są zarówno dla dziecka niedowidzącego (70% – 30% widzenia), dla dziecka słabowidzącego (30% do 5% widzenia), jak również dla dziecka z przedziału słabowzroczności głębokiej (poniżej 5% wzroku). 

 

   Ilustracje naścienne  pracowni FolkSmolk, dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, służą do wczesnego wspomagania widzenia w domu oraz do budowania przestrzeni wizualnej w pokoju lub miejscu zabaw dziecka. Ich zadaniem jest stworzenie punktów obserwacyjnych w dalszej odległości (na ścianach, meblach i sprzętach domowych), widocznych i dostrzegalnych dla dziecka z dysfunkcją wzroku.

 

  Rozmieszczenie ilustracji w różnych miejscach pokoju dziecka, jego miejscu zabaw, lub całego mieszkania, pozwala na wzrokową organizację przestrzeni domowej oraz wspomaga wczesny rozwój widzenia w domu. Umieszczając ilustracje A4 w różnych miejscach pokoju i  w różnych odległościach, rodzic może ułatwić dziecku z dysfunkcją wzroku dostrzeganie przestrzeni dalszej (nie tylko najbliższego otoczenia) oraz zmotywować je do patrzenia w dal. Takie działania wizualne pomagają dziecku na łatwiejszą wzrokową organizację dalszych przestrzeni oraz zachęcają je do samodzielnego przemieszczania się, poznawania wzrokowego, samodzielnego budowania wzrokowej orientacji w przestrzeni – w środowisku domowym. 

   Ilustracje FolkSmolk są bezpośrednio dostosowane do widzenia dziecka niedowidzącego lub słabowidzącego. Dopasowanie kontrastów kolorystycznych oraz bardzo prostych kształtów jest celowe i sprawdzone. Dzięki temu, ilustracje zwracają uwagę dziecka z dysfunkcją wzroku z dalszych odległości i stają się rozpoznawalnymi punktami wizualnymi. Dziecku jest łatwej zorganizować wzrokowo dalszą przestrzeń wokół siebie, zapamiętać zależności przestrzenne i swobodnie przemieszczać się wzrokowo.  

 

Kiedy wprowadzać ilustracje naścienne FolkSmolk?

 

Ilustracje naścienne A4 FolkSmolk, najlepiej jest wprowadzić, kiedy zauważamy, że dziecko zaczyna swobodnie rozglądać się dookoła, jest zainteresowane przestrzenią wokół siebie – nie tylko najbliższą odległością. Część dzieci z dysfunkcjami wzroku dość szybko przechodzi do tego etapu, np.  w wieku 7, 8, czy 9 miesięcy. Część dzieci jest gotowa dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia. A część dzieci – z bardzo niską ostrością wzroku, interesuje się dalszymi przestrzeniami dopiero w okolicach drugiego roku życia. Rodzic musi bardzo dokładnie obserwować dziecko i wprowadzić kolorowe ilustracje naścienne FolkSmolk od razu, kiedy zauważy, że dziecko próbuje dostrzec elementy dalszego otoczenia, zaczyna się samodzielnie przemieszczać, rozgląda się i obserwuje przestrzeń wokół siebie. Można je z powodzeniem wprowadzać u dzieci starszych, jeśli wcześniej nie były wprowadzone. Nie ma ograniczeń wiekowych – mogą być wprowadzone zarówno dla niemowlęcia, jak też dla dwu, trzy, cztero, czy  pięciolatka, a  nawet w późniejszym wieku. Kolory, kontrasty oraz wygląd ilustracji są interesujące zarówno dla niemowlęcia, jak też dla kilkulatka z obniżoną ostrością wzroku, niedowidzącego lub słabowidzącego. Ich głównym zadaniem jest angażowanie dziecka w patrzenie w dal oraz stworzenie charakterystycznych – wizualnych punktów, budujących wzrokową – dalszą przestrzeń. 

 

 

ILUSTRACJE NAŚCIENNE objęte są PRAWAMI AUTORSKIMI pracowni FolkSmolk.

 

Zestaw zawiera 9 kolorowych i kontrastowych ilustracji formatu A4,  wydrukowanych i zalaminowanych. Ilustracje posiadają z tyłu 4 punkty samoprzylepne.

 

Czas realizacji zamówienia : 3 – 7 dni roboczych

 

Ilustracje naścienne A4 FolkSmolk można  zamówić pisząc do nas na mail:  folksmolk@gmail.com

 

W mailu dobrze jest podać wiek dziecka oraz ogólną sytuację wzrokową – będziemy mogli wtedy podpowiedzieć,  w jakiej odległości najlepiej umieścić ilustracje.

 

CENA: 40 zł + przesyłka 11,99 zł w Polsce (Paczkomaty InPost) 

 

Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *