Menu

Liczydełka suchościeralne, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i 20 – 38 zł

1 września 2023 - Percepcja wzrokowa, Pomoce edukacyjne dla dzieci słabowidzących i niedowidzących, Pomoce szkolne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Liczydełka suchościeralne, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i 20 – 38 zł

Liczydełka suchościeralne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i 2038 zł + Przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres).

 

Liczydełka suchościeralne przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci niedowidzących i słabowidzących w szkołach powszechnych. Liczydełka są nieocenioną pomocą w nauce dodawania i odejmowania w zakresie 10 oraz 20 dla dzieci z poważnymi dysfunkcjami wzroku. Liczydełka są pomocne zarówno dla dziecka niedowidzącego (70% – 30% widzenia), dla dziecka słabowidzącego (30% do 5% widzenia), jak również dla dziecka z przedziału słabowzroczności głębokiej (poniżej 5% wzroku). Mogą być też dużą pomocą dla dzieci widzących w granicach normy, jednak z kłopotami w nauce matematyki.

Liczydełka służą do  nauki dodawania i odejmowania w zakresie 10 oraz 20. Przyczyniają się do utrwalenia graficznej formy liczebnej oraz przydają się jako pomoc edukacyjna szkolna w edukacji wczesnoszkolnej

Liczydełka pomagają w pierwszej kolejności w nauce dodawania i odejmowania do 10. Pomagają stworzyć wizualny wzorzec matematyczny, a przez to wizualne myślenie matematyczne w zakresie dodawania i odejmowania, a także pamięć wzrokową w tej umiejętności matematycznej. W drugiej kolejności pomagają przebrnąć przez przekroczenie progu dziesiątkowego, a więc dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Przekraczanie progu dziesiątkowego w dodawaniu oraz odejmowaniu jest niezwykle trudne dla dzieci z poważnymi dysfunkcjami wzroku.

Zestaw zawiera 3 plansze suchościeralne dwustronne, w których zawartych jest 6 liczydełek graficznych: 3 liczydełka w zakresie 10 oraz 3 liczydełka w zakresie 20.  

Liczydełka suchościeralne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących nauka dodawania i odejmowania w zakresie 10 i 20.

Liczydełka suchościeralne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących nauka dodawania i odejmowania w zakresie 10 i 20.

Do liczydełek suchościeralnych należy posiadać flamastry do tablic suchościeralnych. Najlepiej jest, kiedy rodzic idzie z dzieckiem do sklepu z przyborami szkolnymi i wspólnie wybierają najlepsze dla ucznia flamastry – dziecko musi wybrać wielkość i grubość flamastra, aby dobrze się go trzymało w ręce oraz aby flamaster odpowiednio pisał (mocny, ciemny kolor kreski). Do zmazywania planszy można używać ręcznika papierowego, miękkiej gąbki lub szmatki dostępnej w każdym sklepie gospodarczym.

 

Liczydełka suchościeralne wielokrotnego użytku, można  zamówić pisząc do nas na mail:  folksmolk@gmail.com

 

W mailu, dobrze jest krótko opisać sytuację wzrokową dziecka – omawiamy wtedy projekt i dostosowujemy liczydełka do indywidualnych potrzeb dziecka lub wskazówek rodziców.

 

Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

cena: 38 zł + przesyłka 16,50 zł (Paczkomaty InPost) lub 19,50 zł (InPost kurier pod adres).

 

Liczydełka suchościeralne wielokrotnego użytku dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, objęte są prawami autorskimi pracowni FolkSmolk.

 

Nasze strony:

mamotatopokazmi.pl

folksmolk.cba.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *