Menu

W służbie oczom – książka – 36 zł

26 października 2019 - doskonalenie przez zabawę, ilustracje naścienne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Percepcja wzrokowa, Pomoce edukacyjne dla dzieci słabowidzących i niedowidzących, Świat dotyku, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących
W służbie oczom – książka – 36 zł

W służbie oczom – książka dla pacjenta, rodzica, fascynata wzrokiem – 36 zł + przesyłka InPost do paczkomatu – 6,99 zł.

W służbie oczom - książka

W służbie oczom – książka

Dla kogo jest książka „W SŁUŻBIE OCZOM”? 

Książka jest dla każdego, kto właśnie dowiedział się, że ze wzrokiem jego samego, dziecka lub osoby bliskiej coś się dzieje, a on jest zupełnie niezaznajomiony z tematem. Zdobywanie podstawowej wiedzy bowiem, pomaga oswoić się z pierwszym szokiem i lękiem przed sytuacją. Poznanie pracy ze wzrokiem z perspektywy specjalisty, pozwala zaznajomić się z podstawowymi pojęciami, metodami, pytaniami, które można usłyszeć podczas wizyt i terapii wzroku, a także zmniejsza stres i niewiadomą. Pacjent lub rodzic, zaczyna poszukiwać świadomie, wie, do kogo się zwrócić, jakiego specjalisty szukać, jak mogą wyglądać elementy terapii lub pomoce polepszające jakość widzenia. Mając podstawową wiedzę, może rozpocząć również dialog ze specjalistą, dowiedzieć się znacznie więcej i dużo świadomiej podjąć terapię, współpracę i cieszyć się z jej efektów.

W służbie oczom - książka

W służbie oczom – książka

Książka może być również bardzo pomocna dla rodziców dzieci najmłodszych oraz w wieku szkolnym, u których zdiagnozowano problem wzrokowy – rozdziały zawierają podstawowe wskazówki dla rodziców dzieci najmłodszych – rozdział domowych Doświadczalni Świata, a później dla dzieci nieco starszych – pojawiają się bowiem tyflopedagodzy, którzy opowiedzą o swojej pracy. Wypowiedzi ortoptystów, optometrystów i terapeutów widzenia, to również gratka – oni przecież też pracują z dziećmi, tylko każdy w innym zakresie i w innej sytuacji wzrokowej. A jak wygląda praca i jakie są różnice, można dowiedzieć się, czytając po kolei każdy rozdział. Wszystko przekazane jest z empatią, fascynacją swoim zawodem, szacunkiem do pacjenta dorosłego i każdego dziecka.

W służbie oczom - książka

W służbie oczom – książka

„W służbie oczom” może być również pierwszą publikacją, jaką rodzic dziecka z dysfunkcją wzroku,  może polecić pedagogom z placówki powszechnej bez tyflopedagoga i bez doświadczenia w pracy z dziećmi z problemami wzrokowymi. Wypowiedzi specjalistów wzrokowych i pedagogów specjalnych – tyflopedagogów, pomagają pokazać, jak ważny jest odpowiedni rodzaj pracy z dzieckiem niedowidzącym, słabowidzącym i niewidomym. Pedagog może również dostrzec różnorodność terapii widzenia, specyficzne potrzeby wzrokowe ucznia z dysfunkcją wzroku, oraz potrzebę współpracy z rodzicem, który jest niezbędny w rozwoju i edukacji dziecka. Zaangażowani pedagodzy szkół powszechnych, otrzymują pierwszą, tak prostą w odbiorze książkę, pokazującą świat ludzi pracujących ze wzrokiem dzieci, które teraz przychodzą do nich – a oni będą musieli zapewnić im odpowiednie warunki edukacyjne. Wielu pedagogów po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak długą drogę przeszło dziecko i rodzice oraz jak odpowiedzialną pracę wykonują specjaliści pracujący ze wzrokiem dziecka, które właśnie rozpoczyna edukację szkolną.

A na koniec, pasjonaci oczami – widzeniem, terapią wzroku i układem wzrokowym. Wydałoby się, że to tematy nudne, jednak podczas czytania książki dowiadujemy się, że dla każdego autora, widzenie, praca z oczami oraz z terapią wzroku, są prawdziwą pasją i przyjemnością. A takich osób jest wiele więcej. Jeśli więc jesteś fascynatem tematów wzrokowych, terapii widzenia, pracą z dziećmi z dysfunkcjami wzroku, z dorosłymi słabowidzącymi i niewidomymi  – ta książka jest doskonałym początkiem, a być może również wstępem do wspaniałej drogi zawodowej.

Kim są autorzy książki: „W SŁUŻBIE OCZOM?” (noty zacytowane z okładki książki w ramach partnerstwa medialnego i współautorskiej promocji książki)

BARBARA PAKUŁA – pomysłodawca, główny organizator i wydawca całego przedsięwzięcia, jakim jest książka 9 autorów „W SŁUŻBIE OCZOM”. Publikacja jest efektem jej wielkiego zaangażowania w propagowanie wiedzy na temat pracy ze wzrokiem, terapii widzenia i zawodów pracujących ze wzrokiem. Optometrystka, blogerka –  autorka bloga  „Jak widzieć lepiej” www.barbarapakula.pl – kliknij tutaj    założycielka portalu www.cwiczeoko.pl – kliknij tutaj  Autorka książek i kursów dotyczących widzenia i terapii. Żona, mama, edukatorka domowa. Kocha triathlon.

HANNA BUCZKOWSKA – pełnoetatowa żona i mama spełniająca się jako pracownik naukowo – dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W centrum jej zainteresowań są wszelkie pożyteczne działania.

KATARZYNA KRÓLIKOWSKA – tyflopedagog, terapeuta widzenia, instruktor orientacji przestrzennej. Właścicielka gabinetu „Veni.Vidi – Terapia i Rehabilitacja wzroku” w Płocku – kliknij tutaj.

BARTOSZ SZELEŻYŃSKI – optometrysta zajmujący się terapią wzrokową. Wolontariusz Fundacji SPRZYMIERZENI Z GROM. Prowadzi badania zaburzeń układu wzrokowego wśród poszkodowanych żołnierzy i funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego. W wolnych chwilach trenuje strzelectwo sportowe. Bartosz Szelerzyński Optyka i Optometria: www.optykbartek.pl – kliknij tutaj

ANETA BESTER – pomoc niepełnosprawnym, zaniedbanym społecznie dzieciom to podyplomowa profesja Autorki.  Jest tyflopedagogiem, oligofrenopedagogiem i terapeutą dzieci autystycznych. Ukończyła resocjalizację, socjoterapię, zarządzanie oświatą oraz wiele innych form doszkalających.

KATARZYNA SIEJA – tyflopedagog, dyplomowana ortoptystka i optometrysta. Kierownik gabinetu terapii widzenia w AGAMED Centrum Okulistyki i Optyki w Częstochowie – kliknij tutaj

BIANKA BIBROWICZ optometrysta, fizjoterapeuta. Na co dzień zajmuje się badaniem i diagnostyką układu wzrokowego poprzez łączenie tych zawodów w interdyscyplinarną całość – posturologię.

JOANNA I MARCIN SMOLA – Domowe Doświadczalnie Świata, czyli MY – twórcy programu „Mamo, Tato – Pokaż mi!”, strony www.mammotatopokazmi.pl – kliknij tutaj oraz  pracowni zabawek i pomocy edukacyjnych, opartych na naszym programie  www.folksmolk.cba.pl . Jesteśmy pedagogami, plastykami, edukatorami domowymi, ale przede wszystkim, jesteśmy rodzicami dwóch synów. Nasz starszy syn jest dzieckiem słabowidzącym i od tego wszystko się zaczęło…

Mieliśmy wielką przyjemność napisać jeden z rozdziałów do książki „W SŁUŻBIE OCZOM”.  O czym jest nasz rozdział? Trochę historii Domowych Doświadczalni Świata (historia, o której nie mówimy na stronie mamotatopokazmi.pl) oraz Domowe Doświadczalnie Świata w pigułce: przejście przez wszystkie etapy wiekowe, najlepsze zabawy i najciekawsze zabawki. Po przeczytaniu całej książki jesteśmy pod wielkim wrażeniem wszystkich rozdziałów i jako rodzice dziecka z problemem wzrokowym, musimy powiedzieć, że gdyby taka książka była dostępna kilka lat temu, byłoby nam dużo łatwiej zdobyć potrzebną wiedzę. Jest to publikacja bardzo pomocna na początku drogi, kiedy dowiadujemy się, że ze wzrokiem swoim lub dziecka, trzeba będzie pracować. Przyda się również na początku edukacji dziecka z problemem wzrokowym – wiedza o pracy pedagogów specjalnych jest wtedy niezbędna. Z naszej – rodzicielskiej perspektywy, to książka dla rodziców świadomych, poszukujących wiedzy, doświadczenia, a także kontaktu z ludźmi naprawdę oddanymi pracy dla rozwoju widzenia. Mamy nadzieję, że to pierwsza z serii książek przybliżających terapię widzenia – pierwszy krok, do wiedzy dostępnej dla każdego rodzica, pacjenta i fascynata.

 

W służbie oczom – książka 36 zł + przesyłka InPost do paczkomatu – 6,99 zł

 

Realizacja zamówienia 2 – 5 dni robocze

 

Książkę można  zamówić pisząc do nas na mail:    folksmolk@gmail.com

 

Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *