Menu

Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 15 szt. – 75 zł

21 września 2019 - doskonalenie przez zabawę, ilustracje naścienne dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Percepcja wzrokowa, Pomoce edukacyjne dla dzieci słabowidzących i niedowidzących, Wczesna edukacja domowa - zabawki i pomoce, zabawki dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, Zabawki dla dzieci z wadą wzroku, niedowidzących, Zabawki programu Mamo Tato - Pokaż Mi!
Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 15 szt. – 75 zł

Ilustracje naścienne A4  FolkSmolk dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 15 szt. – wczesne wspomagania widzenia, budowanie przestrzeni wizualnej w pokoju dziecka – 75 zł

 

Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 15 szt.

Ilustracje naścienne A4 dla dzieci niedowidzących i słabowidzących 15 szt.

 

Zestaw zawiera 15 kolorowych i kontrastowych ilustracji formatu A4,  wydrukowanych i zalaminowanych. Ilustracje posiadają z tyłu 4 punkty samoprzylepne. Formy wizualne oraz kontrasty kolorystyczne są bezpośrednio dostosowane do widzenia dzieci niedowidzących i słabowidzących.

 

   Ilustracje naścienne A4 FolkSmolk przeznaczone są zarówno dla dziecka niedowidzącego (70% – 30% widzenia), dla dziecka słabowidzącego (30% do 5% widzenia), jak również dla dziecka z przedziału słabowzroczności głębokiej (poniżej 5% wzroku). 

 

   Ilustracje naścienne  pracowni FolkSmolk, dla dzieci niedowidzących i słabowidzących, służą do wczesnego wspomagania widzenia w domu oraz do budowania przestrzeni wizualnej w pokoju lub miejscu zabaw dziecka. Ich zadaniem jest stworzenie punktów obserwacyjnych w dalszej odległości (na ścianach, meblach i sprzętach domowych), widocznych i dostrzegalnych dla dziecka z dysfunkcją wzroku.

 

  Rozmieszczenie ilustracji w różnych miejscach pokoju dziecka, jego miejscu zabaw, lub całego mieszkania, pozwala na wzrokową organizację przestrzeni domowej oraz wspomaga wczesny rozwój widzenia w domu. Umieszczając ilustracje A4 w różnych miejscach pokoju i  w różnych odległościach, rodzic może ułatwić dziecku z dysfunkcją wzroku dostrzeganie przestrzeni dalszej (nie tylko najbliższego otoczenia) oraz zmotywować je do patrzenia w dal. Takie działania wizualne pomagają dziecku na łatwiejszą wzrokową organizację dalszych przestrzeni oraz zachęcają je do samodzielnego przemieszczania się, poznawania wzrokowego, samodzielnego budowania wzrokowej orientacji w przestrzeni – w środowisku domowym. 

   Ilustracje FolkSmolk są bezpośrednio dostosowane do widzenia dziecka niedowidzącego lub słabowidzącego. Dopasowanie kontrastów kolorystycznych oraz bardzo prostych kształtów jest celowe i sprawdzone. Dzięki temu, ilustracje zwracają uwagę dziecka z dysfunkcją wzroku z dalszych odległości i stają się rozpoznawalnymi punktami wizualnymi. Dziecku jest łatwej zorganizować wzrokowo dalszą przestrzeń wokół siebie, zapamiętać zależności przestrzenne i swobodnie przemieszczać się wzrokowo.  

 

Kiedy wprowadzać ilustracje naścienne FolkSmolk?

 

Ilustracje naścienne A4 FolkSmolk, najlepiej jest wprowadzić, kiedy zauważamy, że dziecko zaczyna swobodnie rozglądać się dookoła, jest zainteresowane przestrzenią wokół siebie – nie tylko najbliższą odległością. Część dzieci z dysfunkcjami wzroku dość szybko przechodzi do tego etapu, np.  w wieku 7, 8, czy 9 miesięcy. Część dzieci jest gotowa dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia. A część dzieci – z bardzo niską ostrością wzroku, interesuje się dalszymi przestrzeniami dopiero w okolicach drugiego roku życia. Rodzic musi bardzo dokładnie obserwować dziecko i wprowadzić kolorowe ilustracje naścienne FolkSmolk od razu, kiedy zauważy, że dziecko próbuje dostrzec elementy dalszego otoczenia, zaczyna się samodzielnie przemieszczać, rozgląda się i obserwuje przestrzeń wokół siebie. Można je z powodzeniem wprowadzać u dzieci starszych, jeśli wcześniej nie były wprowadzone. Nie ma ograniczeń wiekowych – mogą być wprowadzone zarówno dla niemowlęcia, jak też dla dwu, trzy, cztero, czy  pięciolatka, a  nawet w późniejszym wieku. Kolory, kontrasty oraz wygląd ilustracji są interesujące zarówno dla niemowlęcia, jak też dla kilkulatka z obniżoną ostrością wzroku, niedowidzącego lub słabowidzącego. Ich głównym zadaniem jest angażowanie dziecka w patrzenie w dal oraz stworzenie charakterystycznych – wizualnych punktów, budujących wzrokową – dalszą przestrzeń. 

 

 

ILUSTRACJE NAŚCIENNE objęte są PRAWAMI AUTORSKIMI pracowni FolkSmolk.

 

Zestaw zawiera 15 kolorowych i kontrastowych ilustracji formatu A4,  wydrukowanych i zalaminowanych. Ilustracje posiadają z tyłu po 4 punkty samoprzylepne.

 

Czas realizacji zamówienia : 3 – 7 dni roboczych

 

Ilustracje naścienne A4 FolkSmolk można  zamówić pisząc do nas na mail:  folksmolk@gmail.com

 

W mailu dobrze jest podać wiek dziecka oraz ogólną sytuację wzrokową – będziemy mogli wtedy podpowiedzieć,  w jakiej odległości najlepiej umieścić ilustracje.

 

CENA: 75 zł + przesyłka 14,60 zł w Polsce (Paczkomaty InPost) 

 

Zapraszamy również do dołączenia do nas na Mamotatopokazmi na FB,  oraz na nasz profil FB, gdzie jesteśmy jako Doświadczalnia Świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *